Lielajā ģildē notiks oratorijas 'Rīgas laiki' pirmatskaņojums
Foto: LETA

Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkos, 4. maijā, plkst. 16 Lielajā ģildē notiks oratorijas "Rīgas laiki" pirmatskaņojums, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Kristīne Lipenīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Oratorija "Rīgas laiki" ir Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai īpaši komponēts četrdaļīgs skaņdarbs, ko radījuši četri komponisti un kas atspoguļo Latvijas pagātni, šodienu un nākotni. "Lūkojoties vēsturē, mēs lūkojamies uz cilvēku. Raugoties nākotnē, mēs raugāmies uz cilvēku. No individuālas saprašanas un individuālas atbildības veidojas tas, kas ar mums notiek. Un tas ir liriski, nostalģiski, ironiski, aizrautīgi un sapņaini atspoguļots tetraptihā "Rīgas laiki", uzmanību pievēršot dažādu laiku notikumiem Rīgā, kas ir Latvijas ass, kodols un sirds," stāsta Lipenite.

Koncertā piedalīsies soprāns Terēze Upatniece, tenors Mārtiņš Zvīgulis, baritons Kalvis Kalniņš, hiphopa meistars "Edavārdi" jeb īstajā vārdā Eduards Gorbunovs, Rīgas kamerkoris "Ave Sol" un Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Pasākuma režisore ir Zane Kreicberga.

Oratorijas "Rīgas laiki" pirmā daļa - "Feodālā Rīga" jeb "Bagāža dūrē" - veidota stilizētā renesanses noskaņā ar etniskiem elementiem. Bazīlija Plīnija teksts sintezēts ar Jura Kunnosa Rīgas dzejoļiem. Šīs daļas libreta autors ir Eduards Liniņš, komponists - Jēkabs Nīmanis. Oratorijas otrā daļa ir ieguvusi nosaukumu "Kapitālistiskā Rīga" jeb "Stāsts par elektrību un ziņkārību jeb negadījums Švarca dārzā". Šī opusa daļa ir kā miniopera ar koriem, rečitatīviem un solo. Libreta autors ir Liniņš, komponists - Andris Vecumnieks.

Oratorijas trešā daļa ir "Modernā Rīga" jeb "Daugavas bulvāris". Tās pamatā brīnišķīga, samērīgi liriska un vienlaikus nedaudz apokaliptiska dzejnieka Jāņa Elsberga poēma "Daugavas bulvāris" ar refrēnu "Aizbērsim Daugavu ciet". Šo daļu komponējis Edgars Raginskis. Toties oratotijas ceturto daļu sauc "Postmodernā Rīga" jeb "Tūre - tveice - torņi". Vīzija ar savulaik "Rīgas torņu mūzikai" piemēroto devīzi "Skats augšup". "Postmodernās Rīgas" libreta autors ir Ronalds Briedis, komponists - Ģirts Bišs.

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas darbdienās no plkst.10 līdz 18 saņemami Rīgas Kongresu nama "Biļešu paradīzes" kasē.

Tags

Andris Vecumnieks Ave Sol (koris) Ģirts Bišs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form