Liepājā skanēs koru koncerts 'Diriģentam Ludvigam Leitim – 100'
Foto: Publicitātes attēls

Šajā nedēļas nogalē, svētdien, 15. janvārī, pulksten 15.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz vērienīgu koru koncertu koncertzālē "Lielais Dzintars", lai godā celtu diriģenta Ludviga Leiša piemiņu un svinētu viņa simto jubileju, portālam "Delfi" pavēstīja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Inese Sērdiene
.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2017. gada 16. janvārī ilggadējam Liepājas rajona virsdiriģentam, pilsētas un novadu koru diriģentam, pedagogam un sabiedriskam darbiniekam Ludvigam Leitim apritētu 100 gadu, tādēļ Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notiks Liepājas pilsētas un Liepājas apkaimes novadu koru koncerts, piedaloties arī Rīgas Tehniskās universitātes jauktajam korim "Vivere" un solistēm – Baibai Bitei, Līvai Drēviņai un Solveigai Pētersonei. Nozīmīgo kormūzikas notikumu ar savu dalību pagodinās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģenti Mārtiņš Klišāns, Jēkabs Ozoliņš, Gints Ceplenieks un Ilze Valce, kā arī diriģenti Līga Amerika-Ansiņa, Liene Breča, Anita Elere, Gunta Vite, Ilze Āboliņa, Ilze Balode un koncertmeistare Līna Andrejeva.

Diriģents Ludvigs Leitis (1917-1983), izcilais latviešu kultūras un izglītības darbinieks, bijis viens no mūsu valsts līdzgaitniekiem, kurš brīvo Latviju nepiedzīvoja, tomēr tai vienmēr ticēja. "Dedzinot dziesmu guni, viņš dedzināja savu mūžu, aiziedams radošā briedumā, vēl stalts un pilns enerģijas. Koris, kora māksla bija viņa dzīve. Viņš izstaroja īstu latvisku mentalitāti, plus vienkāršība, godprātība, pašdisciplīna, mērķtiecība, kas robežojās ar fanātismu, pāri visam uzmundrinošs, sirsnīgs smaids. Tāda bija diriģenta personība, kam bija viegli, pat patīkami pakļauties. Sirms, tēvišķi labsirdīgs, tāpēc ne tikai ģimene, arī kora ļaudis viņu par tēti godāja," tā savās atmiņās par Ludvigu Leiti 1994. gadā dalījies Jānis Ameriks no Nīcas vīru kora.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra pārstāvji raksta, ka savā radošajā mūžā Ludvigs Leitis bijis kordiriģents, mūziķis un pedagogs. Pēc 2. pasaules kara ticis nozīmēts strādāt dažādās Liepājas pilsētas izglītības iestādēs par skolotāju, direktoru, direktora vietas izpildītāju, mācību daļas vadītāju, Liepājas pilsētas metodiskā kabineta vadītāju, metodiķi, vadītāja vietas izpildītāju. Strādājis arī Grobiņas, Vaiņodes, Nīcas skolās par skolotāju un koru diriģentu. Laikā no 1952. līdz 1953. gadam Ludvigs Leitis bijis Valsts Liepājas drāmas teātra direktors. 1962. gadā sācis strādāt Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā par mūzikas un vispārizglītojošo priekšmetu pedagogu, vadījis skolas kori, bijis mācību daļas vadītājs un kordiriģēšanas nodaļas vadītājs un pedagogs. Latvijas mūziķu aprindās Ludvigs Leitis pazīstams kā Liepājas rajona koru virsdiriģents, kurš izvirzījis rajona korus redzamā vietā republikā un kura enerģija, sirds siltums, cilvēkmīlestība, optimisms un domas vērienīgums radīja ikvienam vēlēšanos darboties un dziedāt.

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" šajā nedēļas nogalē diriģenta piemiņai koncertā skanēs Jāzepa Vītola, Emiļa Dārziņa, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Pētera Vaska, Mārtiņa Brauna, Jāņa Lūsēna un citu komponistu skaņdarbi. Programmu vadīs Emīls Dreiblats.

Koncertā piedalīsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori "Intis", "Kursa", "Laiks", "Lauma", "Līva" un sieviešu koris "Aija", Liepājas Universitātes sieviešu koris "Atbalss", Rīgas Tehniskās universitātes jauktais koris "Vivere", Aizputes jauktais koris "Kurzeme", Cīravas pagasta jauktais koris, Kazdangas pagasta jauktais koris, Grobiņas jauktais koris "Vēl", Vaiņodes jauktais koris, Durbes sieviešu koris "Durbe", Nīcas sieviešu koris, Nīcas vīru koris, Pāvilostas sieviešu koris "Sīga", Priekules sieviešu koris, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas jauktais koris, Liepājas Bērnu un jauniešu centra jauktais koris "Reverberācija" un Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas koris.


Koncertu rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs sadarbībā ar Rīgas, Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules un Vaiņodes novadu pašvaldībām. Bezmaksas ielūgumi pieejami SIA "Biļešu Paradīze" kasēs visā Latvijā.

Tags

Liepājas Universitāte Emīls Dreiblats Lielais Dzintars
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form