Liepājas mākslas forumā – Nastavševa un 'Ezeru' 'Lēnās dejas'
Foto: Publicitātes foto

Mūsdienu mākslas festivālā Liepājas mākslas forums 28. septembrī pulksten 21.00 notiks "Lēno deju vakars". Tajā režisors un mūziķis Vladislavs Nastavševs kopā ar eksperimentālās mūzikas grupu "Ezeri" jaunā skanējumā dziedās dziesmas no režisora paša veidotajām izrādēm, portālu "Delfi" informē koncertzāles "Lielais dzintars" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nastavševa izrāžu mūzikai raksturīgās liriskās melodijas par ritmiskiem deju mūzikas skaņdarbiem pārveidotas kopā ar eksperimentālo mūzikas grupu "Ezeri" (Miķelis Putniņš – ģitāra, Kristiāns Priekulis – bass, Krišjānis Bremšs – bungas). Dziesmu vārdiem izmantotas krievu dzejnieka Nikolaja Kuzmina eksistenciālās dzejas rindas, kas katru Nastavševa dziesmu padara par stāstu.

"Man gribējās savās dziesmās panākt "draivu" un ritmu, tādu jestrumu, kas nenolasās, skaņdarbus spēlējot uz klavierēm, bet ir jūtams "Lēno deju vakaros" kopā ar "Ezeriem". Šie vakari ir reizē gan koncerts, gan cita veida pieredze, sajūtu notikums – valda atmosfēra, kas iedrošina cilvēkus dejot, ļaujoties mūzikas valdzinājumam un otra cilvēka klātbūtnei," par koncertu programmas ideju stāsta Nastavševs.

Paša sacerētā un bieži vien arī izpildītā mūzika ir Nastavševa izrāžu neatņemama sastāvdaļa. Taču sadarbību ar grupu "Ezeri" režisors sāka pēc Imanta Kalniņa dziesmu koncerta "Nepāriet", kur Nastavševs satikās ar grupas ģitāristu Miķeli Putniņu, un vēlāk kopīgi ar trio "Ezeri" sagatavoja "Lēno deju vakara" koncerta programmu.

"Dziesmas labi strādā vienas pašas ar klavierēm, ķerties tām klāt bija mazliet izaicinājums, bet mums bija interesanti, esmu apmierināts ar rezultātu, "programmas tapšanas aizkulises atklāj Miķelis Putniņš. Trio "Ezeri" jaunie mūziķi atzīst, ka vislielāko lomu katrā dziesmā spēlē Nastavševa personība, viņa savdabīgā balss.

Nastavševa skaņdarbu spēju eksistēt ārpus teātra telpas jau pierādījuši vairāki plaši apmeklēti koncerti un "Lēno deju vakari" dažādās koncertvietās Rīgā, Latgales vēstniecībā "Gors" un Maskavā.

Vladislavs Nastavševs ir viens no atzītākajiem mūsdienu teātra režisoriem. Par savām izrādēm Latvijas teātros viņš saņēmis gan "Spēlmaņu nakts", gan "Dienas" gada balvu kultūrā. Kopā ar Tomu Auniņu viņš ieguvis arī Spēlmaņu nakts balvu "Gada muzikālās partitūras autors" izrādei "Asins kāzas".

Biļetes nopērkamas koncertzāles informācijas centrā, "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Liepājas mākslas forums koncertzālē "Lielais dzintars" notiks no 28. līdz 30. septembrim.

Tags

Lielais Dzintars Liepājas mākslas forums Vladislavs Nastavševs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form