LSO Ziemassvētkos dāvina trīs bezmaksas tiešsaistes koncertus
Foto: Jānis Vecbrālis

Liepājas simfoniskais orķestris (LSO) Ziemassvētkos bezmaksas tiešsaistē piedāvā izbaudīt vairākus koncertus, kas šovasar klātienē izskanēja gan Liepājā, gan Rundāles pilī. Sākot ar 24. decembri trīs vakarus pēc kārtas pulksten 18 tiešsaistes pirmizrādi piedzīvos kāds no vasaras koncertiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertus būs iespējams vērot LSO "YouTube" kanālā un mājaslapā.

24. decembrī pulksten 18 varēs baudīt tiešsaistes pirmizrādi vērienīgajam koncertam, ar ko augustā izskanēja jaundibinātais Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks". Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar Valsts akadēmisko kori "Latvija" un starptautisku solistu ansambli (soprāns Viktorija Pakalniece, mecosoprāns Sniedze Kaņepe, poļu tenors Rafals Bartminskis un bass Rihards Mačanovskis) diriģenta Māra Sirmā vadībā atskaņoja poļu minimālista un laikmetīgās mūzikas komponista Vojceha Kilara mesu "Missa pro pace", kas ar emocionāli piesātinātu skanējumu ved klausītāju no tumsas uz gaismu. Skaņdarba dominējošie aspekti ir vienkāršība un askētisms. Tajā poļu minimālists atsaucas uz agrīno viduslaiku, baroka un avangarda stilistiku. Meditatīvais viduslaiku raksturā tapušais apcerējums atspoguļo ceļu no tumsas līdz gaismai un mieram, vēsta LSO pārstāvji.

Koncertprogrammā, kas veidota sadarbībā ar 24. Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, var baudīt arī Kilara simfonisko poēmu stīgu orķestrim "Orawa" – muzikālu stāstu par Tatru kalniem, ko poļi dēvē par savu garīgo dzimteni.

25. decembrī pulksten 18 tiešsaistes pirmizrādi piedzīvos šī gada festivāla "Liepājas vasara Rundāles pilī" kulminācijas koncerts ar vijolnieces Kristīnes Balanas un klarnetista Inta Dāldera piedalīšanos. Diriģenta Gunta Kuzmas vadībā LSO atskaņo 18./19. gadsimta mijas mūziku. Starptautiski pazīstamā latviešu vijolniece Kristīne Balanas spēlē solo Volfganga Amadeja Mocarta Piektajā vijolkoncertā, savukārt izcilā klarnetista Inta Dāldera spēle dzirdama agrīnā romantisma zvaigznes Kārļa Marijas fon Vēbera Otrajā klarnetes koncertā. Programmā arī divu Johana Sebastiāna Baha dēlu mūzika: viens ir vētru un dziņu laikmeta ideju paudējs Karls Fīlips Emanuels Bahs, savukārt otrs ir Johans Kristiāns Bahs, kuram bijis liels iespaids uz jaunā Mocarta izaugsmi.

26. decembrī pulksten 18 savukārt tiešsaistē varēs baudīt vēl vienu festivāla "Liepājas vasara Rundāles pilī" koncertu – ar jauneklīgu enerģiju piesātināto LSO mūziķu stīgu kvinteta uzstāšanos. Tā ir viegla, koša un krāspilna koncertprogramma, kur dejas mijas ar lirisma un dzīvesprieka pilnām kompozīcijām, vēsta LSO pārstāvji.

Visi minētie koncerti bez maksas būs pieejami visu svētku laiku.

Tags

Guntis Kuzma Kristīne Balanas Ints Dālderis Liepājas Simfoniskais orķestris Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form