Likteņdārza koncertā skanēs Raimonda Paula tautasdziesmu apdares
Foto: Publicitātes foto

Nākamnedēļ, 11. augustā, pulksten 19.00 Likteņdārzā notiks Latvijas simtgadei un Likteņdārza projekta desmitgadei veltīts koncerts, kurā Rīgas Doma zēnu koris kopā ar dziedātāju Daumantu Kalniņu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un pianistu Vestardu Šimku atskaņos latviešu tautasdziesmas maestro Raimonda Paula apdarē solistam, zēnu korim, klavierēm un orķestrim, portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāju pārstāvis Mārtiņš Pučka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Programmā iekļautas sešas no 10 latviešu tautasdziesmām, ko Raimonds Pauls 1980. gadā apdarināja zēnu korim un klavierēm: "Skaisti dziedi, lakstīgala", "Aijā, bērniņ", "Es bij' puika", "Pieci gadi kalpiņš biju", "Seši mazi bundzinieki" un "Kur tad tu nu biji". Kopā ar Mārtiņa Klišāna vadīto Rīgas Doma zēnu kori, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Andri Pogu Raimonda Paula tautasdziesmu cikla jaunās versijas pirmatskaņojumā piedalīsies dziedātājs Daumants Kalniņš.

Ciklā kopumā ir 10 apdares, bet Likteņdārza 10. jubilejas koncertam LNSO mākslinieciskais vadītājs Andris Poga izvēlējās sešas. Zēnu korim, baritonam, klavierēm un simfoniskam orķestrim šīs tautasdziesmas pārlicis instrumentācijas lielmeistars Vilnis Šmīdbergs. Atceroties, kā tapa šīs apdares, toreizējā Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas zēnu kora (mūslaikos Rīgas Doma zēnu kora) kādreizējais mākslinieciskais vadītājs, cikla pirmiestudētājs Jānis Erenštreits saka: "Pauls bija kaut kur dzirdējis zēnu kora dziedāšanu un, neviena neaicināts, uzrakstīja mums vispirms tautasdziesmas, pēc tam piecas Aspazijas dziesmas. Atnāca uz skolu, nospēlēja priekšā. Uzreiz bija skaidrs, ka pirmajai balsij uzrakstīts tāds meldiņš, kas labi skan tieši zēna balsī. Pauls fenomenāli iejutās puikas domāšanā, viņš arī tembrāli domāja un rakstīja, kā puikām piestāv un skan. Tā nošu vienkāršība ir mānīga. Zēna balss galvas reģistra pareiza sajušana prasa lielu meistarību, un Paulam tā piemīt. Un lai nodziedātu tās dziesmas, vajag skolotu zēna balsi. Nevar jebkurš puika tā vienkārši atnākt un nodziedāt. Visu cieņu maestro Paulam par šo veikumu!"

Daumants Kalniņš spēlē oboju, komponē džeziskas balādes, uzstājas ar ģitāristu Kasparu Zemīti, Orķestri "Rīga", Jelgavas bigbendu, sadarbojas ar Latvijas Radio kori, Raimondu Paulu u.c. Cieša sadarbība saista dziedātāju ar LNSO – viņš izpildījis galveno lomu Imanta Kalniņa oratorijas "Dzejnieks un nāra" atskaņojumā, piedalījies koncertprogrammā "LNSO Vecgada koncerti kopā ar Raimondu Paulu", ar Kasparu Zemīti uzstājies festivālā "LNSO vasarnīca", dziedājis solo Jura Karlsona "Jāzepa vīziju" atskaņojumos Aināra Rubiķa vadībā, muzicējis "LNSO Brass" koncertā Lielajā ģildē. Par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa melodrāmas "Parīzes Dievmātes katedrāle" iestudējumā Nacionālajā teātrī Daumants Kalniņš saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvu kategorijā "Gada debija skatuves mākslā" un ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai 2012 kategorijā "Gada debija", ceremonijas laikā iegūstot publikas simpātiju balvu. Vairāku džeza vokāla konkursu laureāts, "Grand Prix" ieguvējs konkursā "Riga Jazz Stage 2015". Pērn un šogad Daumants guvis plašu ievērību, kopā ar "Daumanta Kalniņa džeza kvintetu" uzstājoties koncertprogrammā "Sirds prieks" (Friča Bārdas dzeja), kur ir viens no dziesmu autoriem, un laižot klajā albumu ar šīm dziesmām.

Likteņdārzam veltītais koncerts notiks 11. augustā, Likteņdārza amfiteātrī un to tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzija un Latvijas Radio 1.

Biļetes pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Andris Poga Daumants Kalniņš Jānis Erenštreits Likteņdārzs Raimonds Pauls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form