Likteņdārzā notiks Baltijas ceļa 30. gadadienai veltīts Mārtiņa Brauna pirmatskaņojums
Foto: F64

Pieminot viena no Latvijas neatkarības atjaunošanas laika nozīmīgākā notikuma Baltijas ceļa 30. gadadienu, šogad, 24. augustā, Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts "Saule , Pērkons, Daugava – Baltijas ceļam 30!". Komponists Mārtiņš Brauns par godu šim notikumam ir radījis jaunu skaņdarbu ar Uģa Brikmaņa pēdējā dzejoļa vārdiem veltītu Latvijai un latviešu tautai, kas pirmo reizi tiks atskaņots šajā koncertā, portālu "Delfi" informē rīkotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētku koncertā "Saule, Pērkons, Daugava – Baltijas ceļam 30!" izskanēs mūsu tautai nozīmīgas un ar atmodas laiku asociatīvas melodijas un dziesmas. Koncertā piedalās komponists Mārtiņš Brauns, komponists Juris Kulakovs, koris "Gaudeamus", Ogres sieviešu koris "Rasa", jauktais koris "Cantus Fortis", folkloras ansamblis "Vērtumnieki", dziedātāji Ieva Akuratere, Lorijas Vuda, Aija Andrejeva un citi. Savukārt pazīstamā horeogrāfa Agra Daniļeviča vadībā Daugavas krastā dejotāji izdejos skaistus dejus priekšnesumus. Koncerta programmu veido diriģents Ivars Cinkuss un režisore Dace Micāne-Zālīte.

"Ar Baltijas ceļu sākās reāli procesi, pierādījās pasaulei, ka ar nevardarbīgu protesta akciju tautas var izteikt savu kvēlāko vēlmi – būt brīviem. Tamdēļ koncertu redzu kā Brīvības daudzinājumu un apliecinājumu tam, ka Baltijas tautas – latvieši, lietuvieši un igauņi ir vienots spēks. Saule, Pērkons, Daugava – Raiņa vārdos dzīvo trīsvienība latviešu svētumiem, katrs ar savu spēku un aizsardzību tautai," skaidro koncerta režisore un scenārija autore Dace Micāne-Zālīte, uzsverot, ka Likteņdārzs ir vispiemērotākā vieta šādam koncertam, kurš plānots kopā ar saules gaitas noslēgšanos vakarā.

Kokneses kultūras cilvēki, dziedātāji dejotāji līdzēs koncerta dalībniekiem un viesiem pirms koncerta veidot simbolisku Baltijas ceļu, sadodoties rokās un vienojoties kopīgās dziesmās.

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Baltijas ceļš Gaudeamus Ieva Akurātere Ivars Cinkuss Juris Kulakovs Mārtiņš Brauns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form