LNB izskanēs Vestarda Šimkus koncerts 'Paplašinātā realitāte'
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 25. janvārī pulksten 19.00 izskanēs pianista Vestarda Šimkus koncerts "Paplašinātā realitātē". Tas notiks labdarības koncertu ciklā "Mana pirmā skatuve" – Emīla Dārziņa mūzikas skolas skatuves renovācijai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopā ar interaktīvo mediju guru Mārtiņu Dāboliņu, divu mākslu simbioze radīs citādu telpu un laiku, aicinot klausītāju-skatītāju iegrimt pārdomās un ļauties iztēles ceļojumam. Audio-vizuālā improvizācija "Paplašinātā realitāte" esošajā telpā veidos jaunus tēlus un formas, kas, pateicoties jaunākajām interaktīvajām projicēšanas tehnoloģijām, dzims no klavieru improvizācijas skaņām.

Šis būs trešais koncerts labdarības koncertu ciklā "Mana pirmā skatuve", kura mērķis ir pārbūvēt fiziski un morāli novecojušo Emīla Dārziņa mūzikas skolas Lielo zāli un skatuvi, kura nespēj nodrošināt pat kvalitatīvu mācību procesu.

PIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola ir vieta, kur veidojas izcilākās mūzikas zvaigznes. Raimonds Pauls, Gidons Krēmers, Andris Nelsons, Baiba Skride, Dita Krenberga, un daudzi citi savu talantu izkopuši meistarībā tieši Emīla Dārziņa mūzikas skolā.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību un iegūtu skolas zāles pārbūvei nepieciešamos līdzekļus, aptuveni 400 000 eiro, sabiedriskā labuma organizācija "Emīla Dārziņa mūzikas skolas atbalsta biedrība" 2018. gada oktobrī uzsāka projektu "Mana pirmā skatuve". Projekta ietvaros šī gada garumā dažādās Latvijas koncertzālēs skolas absolventi un esošie audzēkņi sniegs virkni izcilu koncertu, kurus apmeklējot, ikviens var būt daļa no Latvijas mūzikas izcilības saglabāšanas un veicināšanas.

Tags

Latvijas Nacionālā bibliotēka Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form