LNO debitēs jaunā diriģente Joana Malvica
Foto: Nicolas Kröger

Latvijas Nacionālajā operā 3. martā, plkst. 19.00 Mocarta operā "Dons Žuans" pie diriģenta pults debitēs jaunā vācu diriģente Joana Malvica, portālu "Delfi" informē LNO pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz šim pie Latvijas Nacionālās operas diriģenta pults daiļā dzimuma pārstāves stājušās gana reti, tāpēc LNO mākslinieciskajā dzīvē tas ir īpašs notikums. Joana Malvica ar LNO orķestri sadarbojās jau 2011. gada rudenī, kad, iestudējot Riharda Vāgnera vērienīgo operu "Dievu mijkrēslis", strādāja kā diriģenta Korneliusa Meistera asistente. Tuvākajā laikā Joana Malvica izrādi "Dievu mijkrēslis" diriģēs šā gada 29. aprīlī un 10. jūnijā.

Joana Malvica (1986) muzikālo izglītību ieguvusi Hannoveres Teātra un mūzikas konservatorijā, kur studējusi diriģēšanu, klavierspēli, mūzikas teoriju un komponēšanu. No 2007./2008. gada sezonas līdz 2011. gada vasarai Malvica bija otrā kapelmeistare un muzikālā vadītāja asistente Vācu operā Heidelbergā.

2010. gadā Heidelbergā Joana Malvica diriģēja Johana Štrausa "Salomi", bet viņas debija pie diriģenta pults Verdi "Aīdā" notika 2011. gada novembrī.

2009. gadā Joana Malvica saņēmusi "Praetorius Musikpreis" balvu, kā arī prestižā žurnāla "Opernwelt" gadagrāmatā izcelta par sniegumu, diriģējot Britena "The Burning Fiery Furnace" Heidelbergā.

Joana Malvica ir diriģējusi Heidelbergas simfonisko orķestri, kā arī Bohumas un Nurembergas simfoniskos orķestrus, Hildeshaimas Lejassaksijas filharmoniķus un Osnabrukas simfonisko orķestri, 2011. gada 31. decembrī Joana Malvica diriģēja Vecgada koncertu ar Karalisko Dānijas orķestri.

3. martā izrādē "Dons Žuans" dziedās: Jānis Apeinis, Sonora Vaice, Dana Bramane, Gunta Davidčuka, Rihards Mačanovskis, Viesturs Jansons, Juris Ādamsons, Romāns Poļisadovs. Izrādes režisors ir Andrejs Žagars, tērpu māksliniece Kristīne Pasternaka, scenogrāfs Andris Freibergs.

Tags

Andrejs Žagars Latvijas Nacionālā opera Sonora Vaice
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form