LNO Džuzepes Verdi jubileju atzīmēs ar vairākiem muzikāliem pasākumiem
Foto: Publicitātes foto

Šodien, 10. oktobrī, visā pasaule piemin itāliešu opermūzikas ģēniju Džuzepi Verdi viņa 200. jubilejā. Latvijas Nacionālā opera šo gadskārtu atzīmēs ar vairākiem skaistiem muzikāliem notikumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

11. un 12. oktobrī viens no krāšņajam un vērienīgākajiem LNO iestudējumiem – Verdi opera „Aīda” viesojas 27. Makao Starptautiskajā mūzikas festivālā. Izrādes muzikālā vadība uzticēta ķīniešu diriģentam Ļui Dzja. Lomās – Liene Kinča, Julianna Bavarska (Aīda), Georgs Onjani (Radamess), Samsons Izjumovs (Amonasro), Kristīne Zadovska, Jovita Vaškevičute (Amnerisa), Krišjānis Norvelis (Ramfiss), Rihards Mačanovskis (Faraons), Raimonds Bramanis (Ziņnesis), Ieva Parša (Virspriesteriene). „Aīdas” izrādēs LNO orķestrim pievienosies arī Makao orķestris, iestudējumā piedalīsies LNO koris un Latvijas Radio kora dziedātāji.

Savukārt Latvijas opermīļus iepriecinās Džuzepes Verdi operas "Nabuko" atgriešanās LNO repertuārā 19. oktobrī. Skatītāju iemīļotajā iestudējumā, ko veidojis režisors Guntis Gailītis, scenogrāfs Andris Freibergs un kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, pie diriģenta pults stāsies Aigars Meri. Galvenajās lomās iejutīsies lieliskie LNO solisti Samsons Izjumovs (Nabuko), Julianna Bavarska (Abigaila), Viesturs Jansons (Ismails), Kristīne Zadovska (Fenēna), Krišjānis Norvelis (Zakarija) un citi.

Opera par nežēlīgo babiloniešu valdnieku Nebukadnecaru ir komponista trešais darbs šajā žanrā. Verdi to rakstīja, pārvarēdams smagu depresiju pēc bērnu un sievas zaudējuma, un tieši šai leģendārajai operai bija lemts aizsākt komponista slavas ēru. Nākamās „Nabuko” izrādes skatāmas 3. un 16. novembrī un 14. decembrī.

30. oktobrī LNO Lielajā zālē klausītājus aicinām apmeklēt Verdi „Rekviēmu” ar Andri Pogu pie diriģenta pults. Majestātiskais veltījums itāļu dzejnieka un prozaiķa Alesandro Manconi piemiņai pirmatskaņojumu piedzīvoja 1874. gadā Milānas Svētā Marka katedrālē. Katoliskajās valstīs Rekviēms guva tūlītējus panākumus, kļūstot par vienu no tiem darbiem, kas joprojām regulāri tiek iestudēti visā pasaulē. Verdi jubilejai veltītajā koncertā LNO piedalīsies solisti Liene Kinča, Oļesja Petrova, Aleksandrs Šulcs un Rihards Mačanovskis, LNO koris un orķestris.

Tags

Ieva Parša Latvijas Nacionālā opera Latvijas Radio koris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form