LNO gaidāms sezonas pirmais jauniestudējums – Zigmara Liepiņa opera 'Turaidas roze'
Foto: Publicitātes attēls

Latvijas Nacionālajā operā (LNO) 28. septembrī notiks pirmizrāde Zigmara Liepiņa operai "Turaidas Roze" ar Kaspara Dimitera libretu, portālu "Delfi" informē LNO pārstāve Irbe Treile.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jauniestudējumu veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš tandēmā ar režisori Ināru Slucku, radošajā komandā strādā arī diriģents Jānis Liepiņš, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Jolanta Rimkute (Lietuva), gaismu mākslinieks Damirs Ismagilovs (Krievija), videomākslinieks -8, horeogrāfe Elita Bukovska un dramaturgs Mikus Čeže.

Maijas lomu jaunajā iestudējumā interpretēs Laura Teivāne, Marlēna Keine vai Jūlija Vasiļjeva, Jakubovska lomā būs Jānis Apeinis, Rihards Mačanovskis vai Juris Ādamsons, Burve – Dana Bramane vai Sonora Vaice, Greifs – Krišjānis Norvelis vai Armands Siliņš, Viktors – Raimonds Bramanis vai Juris Jope, Lūzma – Laura Grecka vai Ilona Bagele, Brukūzītis – Mihails Čuļpajevs vai Viesturs Jansons, Madaļa – Sabīne Krilova vai Laura Purena, Skudrics – Kalvis Kalniņš vai Rihards Millers. Iestudējumā piedalīsies arī Latvijas Nacionālā baleta dejotāji, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēknes, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris.

Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Stāsts par Turaidas 1620. gada notikumiem laika gaitā pārtapis dzīvā leģendā, kuras izklāsts mēdz būt atšķirīgs detaļās, bet ir nemainīgs savā kodolā. Tiek gatavotas dārznieka laulības ar pils rakstveža Greifa audžumeitu Maiju, kuru iemīlējis ne tikai viņas saderinātais. Lai saglabātu solīto uzticību līgavainim, Maija pieņem patiesi drosmīgu lēmumu…

"Paiet laiks – un rodas vēlme nevis vienkārši atskatīties pagātnē, bet drīzāk ieskatīties no jauna, ielūkoties vērtīgāk šķietami labi zināmajā leģendā par Maiju un viņas likteni. Priecājos, ka līdzās vecajam cīņubiedram, libretistam Kasparam Dimiteram, "Turaidas Rozes" iestudējuma procesā varēju sadarboties ar jaunu radošo komandu un lieliskiem solistiem!" saka komponists Zigmars Liepiņš.

"Iestudējumam centos piešķirt koncentrētu formu, jo tā palīdz labāk saskatīt varoņu raksturus un viņu rīcības motīvus. Jaunā redakcija likumsakarīgi ieguvusi jaunu noslēgumu, dažādām Maijas tēla un viņas mīlestības interpretācijām atvērtu finālu," jauniestudējumu raksturo režisore Ināra Slucka.

"Turaidas Rozes" pirmizrāde 28. septembrī būs pirmais Latvijas Nacionālās operas un baleta iestudējums, kuru tiešraidē varēs skatīties Latgales vēstniecības "Gors" Mazajā zālē.

"Sarunas pirms pirmizrādēm" par "Turaidas Rozi" notiks 25. septembrī plkst.18.30 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.

Nākamās "Turaidas Rozes" izrādes skatāmas 29. un 30. septembrī, 22. oktobrī un 17. decembrī.

Biļetes var iegādāties Latvijas Nacionālās operas un "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī internetā.

Tags

diriģents Mārtiņš Ozoliņš Kaspars Dimiters Latvijas Nacionālā opera Latvijas Nacionālā opera un balets Zigmars Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form