LNSO aicina uz Ziemassvētku koncertu ar Ditu Krenbergu
Foto: Publicitātes foto

18. decembrī koncertā "LNSO Ziemassvētki ar Ditu Krenbergu" Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) priekšā stāsies orķestra pirmā vijole Georgs Sarkisjans, kurš prestižajā LNSO koncertmeistara postenī ir kopš 2015. gada vasaras nogales.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informē LNSO pārstāvji, decembra svētku gaisotnei piestāv klasiskas un populāras vērtības. Programmā iekļauts Eiropas orķestra mūzikas pamatlicēja Arkandželo Korelli mundrais "Ziemassvētku koncerts", klasicisma lielmeistara Jozefa Haidna elegantā 64. simfonija "Tempora mutantur" ("Laiki mainās") un viņa jaunākā kolēģa un drauga Volfganga Amadeja Mocarta dzirkstošais Pirmais flautas koncerts, kur soliste būs LNSO flautu grupas šarmantā koncertmeistare Dita Krenberga.

Savukārt vēlāku laiku mūziku pārstāvēs šīgada lieljubilārs – dāņu nacionālās mūzikas kultūras stūrakmens Karls Nilsens un viņa Svīta stīgu instrumentiem op. 1, ko vainago dzīvespriecīgas dzīres paša vīna dieva Bakha klātbūtnē.

Šī koncerta atskaņojuma vadītājs Georgs Sarkisjans ir Latvijā un Vācijā spožu izglītību guvis jauns vijolnieks ar vērā ņemamu pieredzi solista, kamermūziķa un orķestra mūziķa ampluā. Georgs teicami pārzina baroka un klasicisma mūzikas stilistiku, un lielā muzicēšanas pieredze ļauj viņam pagātnes mūziku atskaņot un iestudēt dzīvīgi un mūsdienīgi.

Georgs Sarkisjans piekritis būt par Oresta Silabrieža vadīto "Pirmskoncerta sarunu" viesi 18. decembrī plkst. 18 Lielās ģildes Baltajā zālē.

Sekojot daudzu citu nozīmīgu Eiropas kultūras institūciju praksei, kopš šīs sezonas LNSO dāvā iespēju jauniešiem un studentiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, stundu pirms LNSO vakara koncertiem iegādāties neizpirktās biļetes par īpaši draudzīgu cenu – viena biļete maksās piecus eiro.

Tags

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form