LNSO februāra izskaņā piedāvās divu koncertu tiešraides
Foto: Publicitātes foto

Februāra izskaņā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) iepriecinās klausītājus ar diviem jauniem koncertiem, kurus būs iespējams baudīt tiešraidē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrdien, 23. februārī, pulksten 19 sadarbībā ar Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē skanēs koncerts "Sarkisjans un Bulajevs. Dueti", kurā uzstāsies divi talantīgi vijolnieki – LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans un jaunais talants Daniils Bulajevs. Savukārt ceturtdien, 25. februārī, pulksten 19 interesenti aicināti LNSO mājaslapā, "Facebook" profilā un "YouTube" kontā vērot koncertu "Mocarts, Ķeniņš un Čaikovskis", kad uz Lielās ģildes skatuves orķestris uzstāsies kopā ar diriģentu Gunti Kuzmu un solistiem – pianisti Agnesi Egliņu, sitaminstrumentālistu Edgaru Saksonu un flautistu Tommāzo Pratolu.

Kamermūzikas koncertā "Sarkisjans un Bulajevs. Dueti" vairākas starptautiskas godalgas ieguvušais vijolnieks un LNSO koncertmeistrars Georgs Sarkisjans aicina talkā 16 gadus veco Latvijas talantu, Lielās mūzikas balvas nominantu Daniilu Bulajevu, kurš pirmo koncertu kā solists ar kamerorķestri sniedza vien piecu gadu vecumā. Koncerta "Sarkisjans un Bulajevs. Dueti" programmā skanēs mazāki Paula Hindemita, Bēla Bartoka, Šarla Berio un Luija Špora opusi, izvērstāki Johana Vencela Kallivodas un Volfganga Amadeja Mocarta dueti, kā arī tiek solīti pārsteigumi – Sarkisjans iepazīstinās ar savām alta spēles prasmēm, bet Bulajevs sēdīsies pie klavierēm. Vēl viens interesants, abus mūziķus vienojošs fakts – izcilā skolotāja, vijolniece, Georga Sarkisjana mamma – Nellija Sarkisjana.

Koncertā "Mocarts, Ķeniņš un Čaikovskis" izskanēs Tālivalža Ķeniņa Koncerts klavierēm, sitaminstrumentiem un stīgu orķestrim. 1990. gadā, ierodoties Latvijā pēc ilgu gadu pārtraukuma, slavenais latviešu izcelsmes komponists Tālivaldis Ķeniņš bija dziļi iespaidots no dzimtenē notiekošajiem brīvības atgūšanas procesiem, savas emocijas ietērpjot jaunā skaņdarbā. Koncertā, kas izskanēs 25. februārī, šī skaņdarba solo izpildīs viena no pieprasītākajām pianistēm Latvijā – virtuozā Agnese Egliņa, kas tikusi nominēta Lielajai mūzikas balvai 2020 kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā". Sitaminstrumentu partiju izpildīs LNSO sitaminstrumentu grupas koncertmeistars Edgars Saksons.

Savukārt Volfganga Amadeja Mocarta Koncertā flautai un orķestrim Remažorā solista gods ticis flautas pavēlniekam Tommāzo Pratolam, kura maigā un skanīgā spēle apbur un valdzina visus šī instrumenta cienītājus. Itāļu flautists kopš 2019. gada ir LNSO flautu grupas koncertmeistars, šo titulu iegūstot sīva konkursa rezultātā. Viņš piedalījies pasaules prestižākajos mūzikas festivālos – Baireitas Jauno mākslinieku festivālā, klasiskās mūzikas festivālā "Pacific" Japānā un Cermatas mūzikas festivālā. 2020. gada februārī Pratola uzstājās Florences opernamā kā pirmās flautas vietnieks.

Koncertā izskanēs arī Pētera Čaikovska 4. orķestra svīta "Mocartiāna", ko komponists radījis par godu operas "Dons Žuans" 100. gadadienai, veltot to savam dziļi cienītajam profesijas brālim Volfgangam Amadejam Mocartam. Koncertā pie diriģenta pults redzēsim Gunti Kuzmu, ar interesantiem un saistošiem stāstiem to bagātinās Orests Silabriedis.

Koncerta "Sarkisjans un Bulajevs. Dueti" tiešraidi otrdien, 23. februārī, pulksten 19 tiešraidē būs iespēja dzirdēt Latvijas Radio 3 "Klasika" ēterā.

Savukārt ceturtdien, 25. februārī pulksten 19 koncertu "Mocarts, Ķeniņš un Čaikovskis" bez maksas būs iespēja skatīties LNSO mājaslapā, "Facebook" profilā, "YouTube" kontā, kā arī tiešraidē Latvijas Radio 3 "Klasika". Pēc tiešraides koncerta ierakstu no 27. februāra līdz 6. aprīlim būs iespēja noskatīties LNSO mājaslapā un "YouTube" kontā.

Tags

Guntis Kuzma Agnese Egliņa Daniils Bulajevs Edgars Saksons Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form