LNSO tradicionālo Vecgada koncertu piedāvās tiešsaistē
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) tradicionālo Vecgada koncertu 31. decembrī šogad piedāvās tiešsaistē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informēja LNSO pārstāvji, darbs pie koncerta sagatavošanas sākas gada pēdējās dienās, lai to nofilmētu un tiešsaistē nodotu skatītājiem 31. decembrī. Pie diriģenta pults stāsies Andris Poga, solisti – pianists Vestards Šimkus un dziedātāja Beāte Zviedre.

Koncertā skanēs Ludviga van Bēthovena, Franča Lista un Džordža Gēršvina skaņdarbi. Koncerts tiks papildināts ar kinorežisora Dāvja Sīmaņa vizuālo noformējumu un Jaunā Rīgas teātra aktiera Viļa Daudziņa stāstiem.

"Vecgada koncerts ir sena orķestra tradīcija, kuru gaida gan mūsu uzticamie klausītāji, gan paši mūziķi, tādēļ gada nogales pēdējie koncerti vienmēr ir īpaši. Lai arī šogad ārkārtējās situācijas dēļ koncertus skatīties klātienē nav iespējams, LNSO vēlas šo tradīciju turpināt un ienest muzikālu svētku sajūtu katrās mājās. Esam izveidojuši īstu svētku koncertprogrammu, kuru mūziķi, ievērojot stingrus drošības nosacījumus, Lielajā ģildē iestudēs gada pēdējās dienās. Koncertu aicinām ģimenes lokā skatīties tiešsaistē LNSO mājaslapā," saka LNSO direktore Indra Lūkina.

Vecgada koncerta mākslinieciskais vadītājs ir LNSO galvenais diriģents Andris Poga. Viņa vadībā Latvijā iemīļotais pianists Vestards Šimkus spēlēs solo Franča Lista virtuozajā skaņdarbā "Fantāzija par Bēthovena "Atēnu drupu" motīviem", kā arī amerikāņu ģēnija Džordža Gēršvina reti skanošajā Otrajā rapsodijā. Savukārt jaunā džeza dziedātāja Beāte Zviedre dziedās solo Džordža Gēršvina skaistākajās melodijās.

Koncerta ievadā skanēs 2020. gada jubilāra Ludviga van Bēthovena reti skanošā uvertīra "Vārdadienai". Programmas turpinājumā dzirdēsim arī Džordža Gēršvina "Kubas rapsodiju". Šī skaņdarba ritms un melodija atbalso Latīņamerikas populārajai dejai sambai raksturīgo jutekliskumu un enerģiju.

Koncerta norises vieta – Lielā ģilde – svētkiem tiks īpaši izgaismota kinorežisora Dāvja Sīmaņa vadībā, piešķirot telpai krāšņu burvību. Skaņdarbu starplaikos Vilis Daudziņš dalīsies stāstos par Vecgada un Jaungada sajūtām un tradīcijām.

LNSO Vecgada koncerts būs skatāms LNSO mājaslapas sadaļā "Digitālā koncertzāle", un biļetes uz to iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Andris Poga Beāte Zviedre Jaunais gads Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form