LNSO un Egils Siliņš koncertēs Cēsīs un Rēzeknē
Foto: Jānis Deinats

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) kopā ar pasaulslaveno basbaritonu Egilu Siliņu aicina uz koncertu 10. decembrī pulksten 19 koncertzālē ''Cēsis'' un 11. decembrī pulksten 18 Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē koncerta rīkotāji, uz skatuves kāps arī soprāns Liene Kinča, tenors Mihails Čuļpajevs, bass Edgars Ošleja un Valsts akadēmiskais koris "Latvija". Koncerta programmā skanēs Latvijā reti dzirdētā Sergeja Rahmaņinova operu "Aļeko", kā arī Franča Šūberta un Gustava Mālera dziesmas. Pie diriģenta pults stāsies Andris Poga. Koncerts notiks Egila Siliņa apaļās jubilejas priekšvakarā.

"Jau vairāku gadu garumā, regulāri sadarbojoties ar Egilu Siliņu dažādu stilu un komponistu mūzikā, vienmēr esmu ļoti augstu vērtējis viņa profesionalitāti un pieredzi, kas gūta, uzstājoties pasaules vadošajos opernamos. Vai tas būtu Vāgners, Šostakovičs vai Verdi – izteiksme, stabilitāte un vokālās krāsas pārliecina. Atskaņot Rahmaņinova viencēlienu "Aļeko" ar Egilu Siliņu titullomā ir sena radoša iecere, kurai nu lemts piepildīties, turklāt divu brīnišķīgu koncertzāļu akustikā. Gaidu ar nepacietību,'' notikumu komentē diriģents Andris Poga.

Dziedātājs Egils Siliņš pasaules slavu ieguva 1996. gadā, Vīnes Tautas operā dziedot Mefistofeļa lomu Šarla Guno operā "Fausts". Pēcāk 2003. gadā ar galveno lomu operā "Klīstošais holandietis" un Votāna lomu operās "Reinas zelts", "Valkīra" un "Zīgfrīds" sevi apliecinājis kā izcils Riharda Vāgnera opermūzikas interprets. Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts 1996., 2003. un 2014. gadā. Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (2008).

Koncerti Cēsīs un Rēzeknē nav Egila Siliņa un LNSO pirmā sadarbībā. Šoreiz mūziķi tiksies Franča Šūberta un Gustava Mālera dziesmās, kā arī atskaņojot pirmo no Sergeja Rahmaņinova operām – "Aļeko", kuru komponists radījis kā diplomdarbu Maskavas konservatorijā. Opera uzreiz guva plašu atzinību no profesoriem un klausītājiem, nodrošinot labu tālāko ceļu jaunajam skaņradim, kas meklēja un atrada savu individuālo rokrakstu un muzikālo izteiksmi. Latvijā opera "Aļeko" pirmo reizi tika uzvesta 1932. gadā, pēdējais līdzšinējais iestudējums tapis 1971. gadā. Šoreiz operas atgriešanās Latvijā notiks koncertizpildījuma formātā.

"Rahmaņinova viencēliena opera "Aļeko'' ir pilna mīlestības, kaisles un greizsirdības, un tā noteikti būtu jādzird klātienē. To papildinās koncertos reti atskaņotas Šūberta un Mālera dziesmas ar orķestra pavadījumu,'' komentē pats jubilārs Egils Siliņš.

Biļetes uz koncertiem iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Koncertus var apmeklēt vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas; pasākuma norises vietā būs jāuzrāda digitālais Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments.

Tags

Gors (Latgales vēstniecība) Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Liene Kinča Mihails Čuļpajevs Vidzemes koncertzāle Cēsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form