"Delfi" sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 11. septembrī no pulksten 19.00 tiešraidē vērot Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertu "Čaikovskis, Grīgs un Rahmaņinovs".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta solists ir pianists Vestards Šimkus, diriģents – Ainārs Rubiķis, tā programmā: Pētera Čaikovska "Negaiss", Edvarda Grīga klavierkoncerts un Sergeja Rahmaņinova Otrā simfonija.

Kaut radīta svētlaimīgi mierīgā gaisotnē, kā to atceras pats komponists, Čaikovska mūzika ataino šekspīrisku kaislību vētru, kas krievu romantiķim bija īpaši tuva. Tāpat viņš sajūsmināti izteicies par norvēģu kolēģi Grīgu, kura klavierkoncertā apvienojas grandiozs plašums, cildenums, melodiskums, vienkāršība un pāri plūstoša enerģija. Bet Rahmaņinovs, atkal atgriežoties pie simfonijas žanra, radījis absolūta skaistuma paraugu uz 20. gadsimta traģiskās robežas.

Tik bagātīgu simfoniskā romantisma devu sagatavojis Rubiķis, kurš jau iejuties Berlīnes Komiskās operas muzikālā vadītāja ādā, tomēr atradis laiku dāvāt muzikālu piedzīvojumu arī Latvijas klausītājiem.

LNSO koncerta "Čaikovskis, Grīgs un Rahmaņinovs" tiešraide skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē "LMT Straume".

Tags

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form