LSO, Kristīne Blaumane un Andris Poga Štrausa mūzikas koncertā Liepājā un Rundālē
Foto: Publicitātes foto

15. aprīlī plkst. 19.00 koncertzālē "Lielais dzintars" un 16. aprīlī plkst. 17.00 Rundāles pilī kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) uz skatuves kāps Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents Andris Poga un Londonas Filharmonijas orķestra pirmais čells – Kristīne Blaumane. Koncerta programmā Riharda Štrausa mūzika, portālu "Delfi" informē orķestra pārstāvji.

Ar LSO pēc ilgāka pārtraukuma atkal sadarbosies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, kurš bijis gan profesionālā pūtēju orķestra "Rīga" vadītājs, gan Orchestre de Paris galvenā diriģenta Pāvo Jervi asistents, kā arī Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents. Vēl marta sākumā viņš veiksmīgi debitēja ar vienu no pasaules pirmā piecinieka orķestriem – Leipcigas "Gewandhaus" simfonisko orķestri.

Andra Pogas un Liepājas Simfoniskā orķestra interpretācijā klausītājiem būs iespēja baudīt vācu komponista Riharda Štrausa mūziku. Koncerts sāksies ar skaņdarbu "Metamorfozes" 23 stīgu instrumentiem. Vēlāk Liepājas Simfoniskajam orķestrim uz skatuves pievienosies viena no Latvijas izcilākajām čellistēm – Londonas Filharmonijas orķestra soliste Kristīne Blaumane, lai atskaņotu simfonisko poēmu "Dons Kihots" pēc Migela de Servantesa slavenā romāna.

"Iespēja interpretēt Riharda Štrausa mūziku mani vienmēr ļoti iedvesmo – teju katrs viņa sacerētais skaņdarbs ir meistardarbs. Tie ir kā dažādi, iztēli un fantāziju rosinoši simfoniski stāsti. Šajā programmā ietvertie skaņdarbi ir ārkārtīgi atšķirīgi – gandrīz vai kā divu dažādu komponistu sacerēti. 19. gadsimta nogales Štrauss ar savu krāšņo simfonisko poēmu "Dons Kihots", kas pēc savas būtības ir variācijas čellam ar orķestri, ilustrējot epizodes un tēlus no visiem kopš skolas laikiem pazīstamā Servantesa stāsta. Un "Metamorfozes" – mūža nogales Štrauss – vairs ne tik tieši ilustratīvs, daudz dziļāks, filosofisks un traģisks vēstījums, var teikt, pat rekviēms kara laikā sagrautajām Rietumu kultūras vērtībām," par koncertprogrammu stāsta diriģents Andris Poga.

Koncerts Liepājā tapis sadarbībā ar koncertzāli "Lielais dzintars". Biļetes uz koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Pensionāriem uz koncertu Liepājā tiek piedāvatas biļetes ar 70% atlaidi.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Andris Poga čelliste Kristīne Blaumane Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Liepājas Simfoniskais orķestris
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form