LSO vadītājs: festivālu ‘Liepājas vasara’ rīkosim arī nākamgad
Foto: LSO

"Festivāla "Liepājas vasara" apmeklējums ir fantastisks, neskatoties uz šogad ļoti pieticīgo festivāla reklāmas budžetu. Arī viesmākslinieki pēc koncertiem neslēpa gandarījumu par sadarbību. Tas nozīmē, ka festivālam ir sava publika, ir daudz klausītāju, kam šo festivālu vajag. "Liepājas vasaru" rīkosim arī nākamgad," ir pārliecināts Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālam "Delfi" pavēstīja festivāla rīkotāji, šogad īpaša uzmanība festivālā tika pievērsta baroka mūzikai, dāvājot klausītājiem iespēju dzirdēt gan pasaulslaveno mandolīnistu Avi Avitalu, gan ne mazāk slaveno Valsts akadēmisko kori "Latvija" un igauņu diriģentu, senās mūzikas interpretu Risto Jostu.

Ar fantastisku franču mūzikas programmu pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults klausītājus priecēja azerbaidžāņu diriģents Jalčins Adigezalovs un izcilā latviešu vijolniece Paula Šūmane. Savu sniegumu festivālā rādīja arī lietuviešu diriģents Gintars Rinkevičs, klavieru virtuozs Vestards Šimkus, arī čelliste Dace Zālīte un daudzi citi solisti, kā arī kameransambļi.

Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Atvars Lakstīgala norāda: "Šogad festivāls izskanēja ar starptautisku vārdu – festivālā viesojās vairāki pasaulē pazīstami ārvalstu mākslinieki. Un tas arī pilnībā attaisnojās – gan festivāls, gan orķestris ieguva spilgtas krāsas, panācām augstas kvalitātes sniegumu. Arī turpmāk domājam festivālam piesaistīt ārvalstu māksliniekus."

Savu oficiālo koncertsezonu Liepājas Simfoniskais orķestris atsāks ar sezonas atklāšanas koncertu 21.septembrī Liepājas Latviešu biedrības namā, bet 8.septembrī orķestris aicina klausītājus uz Graudu ielas koncertzāli, kur skanēs Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas profesora Kolina Metera - viens no izcilākajiem diriģēšanas profesoriem pasaulē - diriģēšanas meistarklašu galā koncerts.


Tags

Liepājas Simfoniskais orķestris Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form