Lūznavas muižā notiks pirmais Baltijas džeza festivāls 'Škiuņa džezs'
Foto: Dagnija Bernāne

No 28. līdz 31. augustam Rēzeknes novada Lūznavas muižā notiks pirmais Baltijas džeza festivāls "Škiuņa džezs", kura mērķis ir veicināt interesi par džeza mūziku, rosināt topošo un esošo džeza mūziķu sadarbību, un līdz 15. jūnijam ir iespējams pieteikties meistarklasēm, portālu "Delfi" informē Lūznavas muižas pārstāve Inga Žirgule.

Festivāla meistarklasēs aicināti piedalīties džeza mūzikas interesenti – mūzikas skolu un augstskolu studenti, topošie mūziķi un citi džeza entuziasti. Festivālā notiks meistarklases džeza mūzikas profesionāļu vadībā, savukārt vakaros paredzētas festivāla dalībnieku kopīgas džema sesijas, kā arī džeza mūzikas koncerti.

Ideja par džeza festivālu Lūznavas muižā sākās ar pārmaiņu sajūtu spārnošanu – 2018. gada septembrī Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā tika izveidota Džeza mūzikas nodaļa, kuras vadību uzņēmās džeza mūziķis, komponists Toms Lipskis. Viņam, sākot darbu Latgalē, arī radās doma veidot džeza festivālu Lūznavā, tā uzņemoties arī topošā festivāla māksliniecisko vadību. 2018. gada vasaras noslēgumā Lūznavas "Kulturys škiunī" divās koncertprogrammās izskanēja džeza festivāla ieskaņu koncerts "Džezs. Priekšsajūta", iezīmējot festivāla laiku un vietu. Diemžēl rudenī Toms pāragri devās mūžībā, bet, godinot viņa iesākto darbu un veltot festivālu Toma Lipska piemiņai, no 28. līdz 31. augustam Lūznavas muižā notiks pirmais Baltijas džeza festivāls "Škiuņa džezs", kura devīze ir "Turpinājums!". Turpinājums Toma iesāktajām idejām, turpinājums džeza mūzikai, turpinājums pieredzējušo džeza mūziķu zināšanu nodošanai jaunajiem. Festivāla idejas un aizsākumu degsmi apņēmies uzturēt festivāla mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs.

Viens no festivāla mērķiem ir veicināt tieši topošo džeza mūziķu izaugsmi un izglītību, tādēļ festivāls sāksies ar džeza meistarklasēm, kurām aicināti pieteikties mūzikas skolu un augstskolu studenti, topošie mūziķi un citi džeza entuziasti no trim Baltijas valstīm, gūstot profesionālo pieredzi pie Vitas Rusaitytes (LT) – vokālu, Skirmanta Sasnauska (LT) – trombonu un citus pūšamos instrumentus, Indriķa Veitnera (LV) – saksofonu un citus pūšamos instrumentus, Siim Aimla (EE) – saksofonu un citus pūšamos instrumentus, Ara Yaralyan (EE) – kontrabasu, Madara Kalniņa (LV) – taustiņinstrumentus, kā arī visās meistarklasēs varēs gūt improvizācijas un ansambļa saspēles prasmes. Meistarklasēm aicināti pieteikties arī visi citi instrumenti, lai paildinātu savas zināšanas un mācītos saspēli un improvizāciju ansambļos,it īpaši sitaminstrumentālisti.

Lūznavas muižā notiks pirmais Baltijas džeza festivāls 'Škiuņa džezs'
Foto: Dagnija Bernāne

Lai piedalītos festivāla meistarklasēs, lūgums līdz 15. jūnijam aizpildīt pieteikuma anketu, kas atrodama Lūznavas muižas mājaslapā. Interesenti meistarklasēs var piedalīties gan kā aktīvie dalībnieki, gan brīvklausītāju statusā.

Jaunā festivāla džeza mūzikas notikumus Lūznavā būs aicināts izdzīvot ikviens interesents. Festivālu iesāks džeza mūziķu sadarbība meistarklasēs, kuru rezultātu varēs baudīt ik vakara džema sesijās, bet 30. un 31. augustā notiks vairāki publiskie koncerti – skanēs JVLMA etnodžeza projekta "Etno+džezs", Siim Aimla kvarteta (Igaunija), diksilenda "Sapņu komanda", mūzikas projekta "Sambossa" (Lietuva) koncerti, bet festivāla noslēgumā uzstāsies Rēzeknes bigbends kopā ar meistarklašu pasniedzējiem.

Koncertu biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Lūznavas muižā notiks pirmais Baltijas džeza festivāls 'Škiuņa džezs'
Foto: Dagnija Bernāne

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form