Lūznavas muižas Mākslas piknikā uzstāsies ‘Astro’n’out’ un ‘Rihards Lībietis Orchestra’
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 18. jūlijā, Lūznavas muižas kompleksā atkal notiks satikšanās garšu un mākslu festivālā "Mākslas pikniks", kuram šogad, turpinot ievērot ierobežojumus, paredzēta mini versija. Pasākumā uzstāsies grupas "Astro'n'out" un "Rihards Lībietis Orchestra".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē organizatori, gaidāma arī laikmetīgās dejas performance, topošā Sajūtu dārza vīzijas ieskicēšana, vairākas izstādes, kā arī cepļa izņemšana un piknika baudīšana ar līdzpaņemtajiem piknika groziem un āra kafejnīcās.

Mini "Mākslas pikniks" Lūznavas muižas kompleksā sāksies pulksten 15 un turpināsies līdz 20.30. Pasākuma laikā vecajā stadionā, kur savulaik piedzīvots arī Dabas koncertzāles notikums, paredzēts atklāt un pirmo reizi iepazīstināt ar te topošā kopienas dārza – Sajūtu dārza – vīziju, piknika atmosfēru muižas parkā, ieskicējot 20. gadsimta sākuma piknikus, palīdzēs radīt kadriļu deju grupas dejotāji, neiztrūkstoša pasākuma daļa būs arī laikmetīgās dejas performance, par kuru šogad parūpēsies dejotāja Lilija Lipora. Pasākuma apmeklētāji varēs iesaistīties projekta "Mūzu meklējot" jauniešu radošajās iniciatīvās, radot sapņu ķērājus, sikspārņu piespraudes, grāmatzīmes un citas lietas.

Kā atgādina pasākuma rīkotāji, par piknika tradīciju kļuvusi arī cepļa izņemšana, kurā rosās podnieki Staņislavs Viļums, Ilmārs Vecelis un Viola Anna Bīriņa, kā arī Latgales mākslinieču apvienības "V.I.V.A." plenērs. Šī gada "Mākslas piknikā" muiža apmeklētājiem piedāvās vairākas izstādes: vienas dienas izstāde, filma un stāstījums par mākslinieku Vladislavu Pauru, Artas Jomas fotoizstāde "Mežsss", gleznu izstāde "Impulss", kuru veidojušas trīs jaunas mākslinieces no Latgales – Evita Skrebinska, Tatjana Višņakova un Inga Skrūzmane-Mičule, kā arī būs skatāma mākslinieces Gundegas Strautmanes izstāde "Kodifikāciju māksla".

"Mākslas piknika" ideja jau no tā rašanās 2016. gadā ir iedzīvināt aktīvo mākslas sajūtu, savienojot dažādas jomas un disciplīnas, veicinot kopā radīšanu mākslā, vidē, uzņēmējdarbībā un citās nozarēs, tā visa centrā paturot cilvēku un viņa sajūtas. Piknika organizatoru aicinājums ir atklāt un novērtēt skaisto, dažādo un interesanto sev apkārt, tādēļ uz pasākumu aicināts ikviens, kas labā kompānijā vēlas gūt muzikālu, vizuālu un citu prieku baudījumu. Doma par "Mākslas pikniku" Lūznavas "Mūzā" radusies, savienojot te mītošo mūzu, iedvesmu un atjaunotās muižas mākslas izpausmēm piemēroto infrastruktūru. Mākslas pikniks līdz šim guvis plašu atsaucību, pulcējot gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus no citām Latvijas vietām.

Ieejas biļetes uz mini "Mākslas pikniku" lūgums iegādāties iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" kasēs, to būs iespējams izdarīt arī uz vietas īsi pirms pasākuma. "Mākslas pikniku" apmeklēt var, uzrādot Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu, kā arī apmeklētājiem, kuriem nav sertifikātu par pārslimošanu vai vakcināciju, 18. jūlijā no 14.30 turpat Lūznavā būs iespēja veikt Covid-19 bezmaksas testus "Bior" mobilajā laboratorijā (testam pirms tam lūgums pieteikties, zvanot 28686863).

Tags

Rihards Lībietis Orchestra Astro'n'out
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form