Maijā gaidāma pēdējā 'Kartupeļu operas' izrāde
Foto: Publicitātes foto

Koncertuzveduma "Kartupeļu opera" organizatori izsludina pēdējo izrādi, kas 6. maijā plkst. 18.00 notiks Koncertzālē "Rīga". Tādējādi koncertuzvedums pēc izbraukuma tūres atgriezīsies tur, kur tas sākās, un būs noslēdzis savu 2014./2015. gada sezonu.

 „Mēs saņemam ļoti daudz jautājumu par nākamajām izrādēm, to norises vietām un laikiem. Mēs secinām, ka vecāki ir novērtējuši šī koncertuzveduma kvalitātes - interesanto mūziku, dzīvo izpildījumu, un to, ka visu izrādi kopā ar profesionāliem solistiem dzied Rīgas Doma meiteņu koris  -  būtībā bērni bērniem, un vēlas tās parādīt saviem bērniem," stāsta projekta vadītāja Inese Beķere, „šī izrāde ļauj katram skatītajam saskatīt un ieraudzīt stāstā par Mazā Kartupeļa gaitām pasaulē savu domu - interesanti ir arī vecākiem."

Projekta organizatori ar šo izrādi gan nesteidz koncertuzvedumam pielikt punktu, bet cer, ka tas dzīvos arī jaunajā sezonā un jau tiek meklētas iespējas, kā to realizēt.

Kā gandarījums par paveikto ir arī nule saņemtais LaPPA (Latvijas Pasākumu producentu asociācijas) apbalvojums projektam „Kartupeļu opera" kā Labākajam pasākumam bērniem 2014. gadā.

Biļetes uz koncertuzvedumu „Kartupeļu opera", kas notiks 6. maijā, no šodienas var iegādāties visās „Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī tās mājaslapā. Vēl šajā sezonā „Kartupeļu opera" ar divām izrādēm 19. aprīlī viesosies Cēsīs, Vidzemes koncertzālē „Cēsis".

Koncertuzveduma apmeklētāji tiek aicināti uz izrādi paņemt līdzi vienu kartupeli, ko uz vietas ziedot pārtikas bankai „Paēdušai Latvijai". Līdz šim dāsnākie skatītāji ir bijuši Rēzeknē, kad tika saziedoti kopā divi maisi kartupeļu, kurus pēc tam saņēma kāda no pilsētas trūcīgajām ģimenēm.

„Kartupeļu opera" ir koncertuzvedums skolas vecuma bērniem un viņu vecākiem. Tas mūzikas valodā stāsta par Mazā Kartupeļa aizraujošo un nedaudz baismīgo ceļojumu no Andu kalniem Dienvidamerikā caur Eiropas karaļnamiem uz laukiem 

Latvijā. Kondors, Hercogs Jēkabs, mūks Jeronīms, Kurmis, Žurkas, Stērķeles jaunkundze un Ķīseļa kungs - tie ir tikai daži no personāžiem, kurus savā ceļā sastop Mazais Kartupelis. Pavisam īpaša loma ir nazītim. Tomēr galvenais jautājums izrādē ir - kāds ir Mazā Kartupeļa lielais dzīves uzdevums?

Ineses Zanderes un sešu latviešu komponistu kopīgi radīto unikālo, krāsaino un muzikālo stāstu izpilda solisti Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Annija Putniņa, Ivars Cinkuss, Jānis Strazdiņš un citi, Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un Kartupeļu Operas orķestris Airas Birziņas vadībā.

Projekts "Kartupeļu opera" ir Eiropas Kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014" notikums. 

Tags

Inese Zandere Koncertzāle "Rīga" Rīga 2014 Vidzemes koncertzāle Cēsis

Comment Form