Mazajā ģildē koncertēs klavieru kvartets RIX un dziedātāja Inga Kalna
Foto: Publicitātes foto

Festivāla "Eiropas Ziemassvētki" koncertā "Ziemassvētki sveču gaismā" 27. decembrī Mazajā ģildē klavieru kvartets RIX uzstāsies kopā ar dziedātāju Ingu Kalnu, portālam "Delfi" pavēstīja "Latvijas koncertu" sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica. Mūziķu izpildījumā skanēs Kamila Sensāna, Gijoma Lekē un Artura Maskata mūzika.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Klavieru kvartets RIX ir savdabīgs mūziķu ansamblis – vijolnieks Sandis Šteinbergs ar dažādiem orķestriem ceļo pa pasauli, altiste Ilze Kļava ir Bergenas simfoniskā orķestra vadoša mūziķe Norvēģijā, čellists Reinis Birznieks spēlē Tamperes filharmoniskajā orķestrī Somijā, bet pianists Jānis Maļeckis ir profesors Latvijas Mūzikas akadēmijā. Divas reizes gadā kvartets satiekas Latvijā, un šī tikšanās ikreiz ir prieka avots gan pašiem mūziķiem, gan klausītājiem. Šoreiz rūdītajam kamermūziķu ansamblim pievienosies vēl viena balss – dziedone Inga Kalna, kuras ikdiena rit Vācijā.

Koncertā skanēs franču trauksmainā un jūsmīgā Lekē un Sensānsa romantisma mūzika, kā arī noslēpumainā mūzika no Venēcijas, kas daudzu gadsimtu garumā vilinājusi gan komponistus un dzejniekus, gan dzīves pieviltos un mīlniekus.

"Vairāku rudeņu gaitā man laimējies izdzīvot Venēcijas īpašo varu – domāt par laika ritējumu, arhitektūras un tiltiņu atspīdumiem ūdenī, nakts miglām un rīta zvaniem baznīcās. Šī sajūta nav sajaucama ne ar ko citu uz pasaules. Venēcija katram dod neaprakstāmi daudz – tieši tik, cik viņš spēj paņemt," apcerot sava nesen uzrakstītā vokālā cikla "Venēcijas rindas" noskaņu, atklāj komponists Arturs Maskats.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Arturs Maskats Eiropas Ziemassvētki Inga Kalna
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form