Mazajā Mežotnes pilī būs Pētera Vaska fonda koncerts
Foto: Publicitātes foto

Mazajā Mežotnes pilī 9. augustā pulksten 19.00 jau devīto reizi norisināsies nozīmīgākais Pētera Vaska fonda koncerts "Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne", portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā, kurā piedalīsies vijolniece Magdalēna Geka un pianists Georgs Kjurdians, jau tradicionāli tiks pirmatskaņoti Pētera Vaska fonda pasūtīties jaundarbi, tostarp latviešu komponistes Santas Bušs opuss un Platona Buravicka skaņdarbs "Darba instrumenta restaurācija"; tāpat programmā iekļauta Jāzepa Vītola "Romance re minorā op.15" , Tālivalda Ķeniņa "2.sonāte vijolei un klavierēm (1978-1979)", Maijas Einfeldes "2.sonāte vijolei un klavierēm (1985)" un Jāņa Ķepīša "Dienvidu skices".

Koncertu rīko Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili, un visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti jaunu darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.

Vijolniece Magdalēna Geka koncertē visā Eiropā gan kā soliste, gan kā kamermūziķe, uzstājoties Vigmora zālē Londonā, Parīzes Filharmonijā, "Herkulessaal" Minhenē un citur. Latvijas publikai viņas vārds ir pazīstams kopš spožās debijas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri 2014. gada rudenī, kam sekoja nominācija "Lielajai Mūzikas balvai".

Magdalēna ir daudzu starptautisku konkursu laureāte, un kā soliste atskaņojusi teju visu nozīmīgāko vijoļmūzikas repertuāru ar dažādiem orķestriem Francijā, Vācijā, Ukrainā. 2015.gadā viņa nodibināja "Trio Sōra", kura sastāvā ar lieliem panākumiem ir piedalījusies Verbjē festivālā Šveicē, Kuhmo kamermūzikas festivālā Somijā u.c. 2013.gadā viņa dibinājusi festivālu "Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem", bet 2015.gadā – "Ventspils kamermūzikas dienas" ar mērķi dot iespēju ārzemēs studējošajiem jaunajiem latviešu mūziķiem uzstāties augsta līmeņa koncertos Latvijā.

Magdalēna Geka ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā (CNSMDP) vijoles un kameransambļa specialitātē, kur šobrīd turpina studijas prestižajā Mākslinieka diploma programmā (Artist Diploma). Kā orķestra mūziķe spēlējusi "Kremerata Baltica" un Francijas Radio Filharmoniskajā orķestrī. Īpaši nozīmīgi viņai ir spēlēt mūsdienu komponistu mūziku: viņa pirmatskaņojusi ap trīsdesmit jaundarbu, veiksmīgi sadarbojoties ar jaunajiem komponistiem Platonu Buravicki, Santu Bušs, Asiju Ahmetžanovu un Gabrielu Sivaku (Argentīna).

Georgs Kjurdians (1994) 2012. gadā absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, kur apguva ne tikai klavieres, bet arī kompozīciju (P. Vaska klase). 2016.gada vasarā absolvējis Roberta Šūmaņa Mūzikas augstskolu Diseldorfā pie Barbaras Ščepaņskas, 2019.gada vasarā ieguvis maģistra grādu Folkvanga mākslas universitātē (Esene) pie Hisako Kavamuras, kopš 2019. gada oktobra studē Minsteres mūzikas augstskolā pie Arnulfa fon Arnima. Studējot Georgs kļuvis par daudzu nacionālo un starptautisko konkursu laureātu: 3.vieta Sergeja Rahmaņinova starptautiskais jauno pianistu konkurss Frankfurtē (2013), "Werner Richard – Dr. Carl Dörken Stiftung" (2013), Stipendija jaunajiem solistiem 2014 Gen Re (2013), "International Bachelor Piano Award" (2016, 1.vieta).
2014. gada jūlijā viņš ieguva trešo prēmiju, kā arī publikas balvu 19.Starptautiskajā Johana Sebastiana Baha konkursā Leipcigā. Georgs ir piedalījies meistarklasēs pie Mihaila Voskresenska, Hui-Ying Liu-Tawaststjernas, Žaka Ruvjē, Jana Vajna, Klausa Hellviga, Dmitrija Baškirova u.c.

Georgs aktīvi koncertē, viņš ir spēlējis "Gewandhaus zu Leipzig" (Mendelssohn-Saal un der Große Saal), Robert-Schumann-Saal (Diseldorfa), "Mercatorhalle" (Dīsburga), "Glocke" (Brēmene) u.c. Viņam ir vairāki ieraksti, tostarp Latvijas Radio 3 programmā "Klasikā" (2009, 2015), WDR 3 radio (2012, 2013), MDR Figaro (2014). Ir uzstājies ar Kurpfalijas kamerorķestri (diriģents Adriels Kims), Vidusvācijas kamerorķestri, Capella Istropolitana, Ļvivas Filharmonijas orķestri (diriģents Tarass Krisa), Minsteres Simfonisko orķestri (diriģents Golo Bergs) u.c.

Būdams liels jaunās mūzikas piekritējs, Georgs Kjurdians 2015.gada festivālā "Dominante" Rīgas Pēterbaznīcā pirmatskaņoja Lindas Leimanes klavierdarbu "Refractions" (tas bija šā darba pasaules pirmatskaņojums).

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Mazā Mežotnes pils Pēteris Vasks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form