Meklējot Šūbertu: altists Maksims Risanovs un 'Sinfonietta Rīga' uzstāsies Cēsīs un Daugavpilī
Foto: Publicitātes foto

Atzīmējot jaunā skaņu ieraksta "In Schubert's company" iznākšanu, altists Maksims Risanovs un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" gada nogalē sniegs divus koncertus Latvijā: 7. decembrī Daugavpils Vienības nama koncertzālē un 9. decembrī Vidzemes koncertzālē "Cēsis", piedāvājot klausītājiem agrīnā romantisma komponista Franča Šūberta daiļradi, portālu "Delfi" informē "Sinfonietta Rīga" pārstāvji.

Raksturojot šovasar iznākušo dubulttvartu, britu klasiskās mūzikas mēnešraksts "The Gramaphone" raksta: "Ekspresīvs un veikls, meistarīgs melodiskajās līnijās un dinamikā, Risanovs ir kā alta vijoles princis citu altistu vidū, un šis neapšaubāmi ir viens no viņa labākajiem ierakstiem".

Apjomīgajā dubulttvartā iekļauti Franča Šūberta opusi: Polonēze sibemol mažorā, divas sonātes altam un klavierēm, Dobrinkas Tabakovas aranžija solo dziesmai "Leijerkastnieks" no cikla "Ziemas ceļš" un mocartiski rotaļīgā 5. simfonija sibemol mažorā. Tvartā iekļautas arī mūsdienu komponistu: Sergeja Ahunova, Leonīda Desjatņikova un Dobrinkas Tabakovas oriģinākompozīcijas, kas veltītas Vīnes dziesminieka talanta piemiņai. Abos koncertos Latvijā tiks atskaņota daļa no tvartā iekļautajiem skaņdarbiem, kā arī Šūberta "Nepabeigtā simfonija".

"Šūbertā ir dziļums un arī vienkāršība, tomēr šī vienkāršība ir tik daudzslāņaina. Varbūt esmu sasniedzis tādu vecumu vai tādu brīdi savā radošajā mūžā, kad esmu sācis šos slāņus sadzirdēt. Šūberta mūzika ir personiska un ļoti grūti atskaņojama, jo tajā nav konfliktu. Un man tas ļoti patīk. Viņš ir melodiju ģēnijs apvienojumā ar patiesi oriģinālām harmonijām," Rīgas ieraksta laikā intervijā Latvijas Radio programmai "Klasika" Šūberta mūzikas fenomenu komentē Maksims Risanovs.

Ieraksts tapis 2016. gada jūnijā un septembrī Rīgas Reformātu baznīcā. Ieraksta skaņu režisors - Normunds Šnē.

Tvarta prezentācijas ietvaros klausītāji varēs ne vien iegādāties jauno dubulttvartu, bet arī tikties ar programmas solistu neformālākā gaisotnē un iegūt autogrāfu.

Biļetes iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Sinfonietta Rīga Vidzemes koncertzāle Cēsis

Comment Form