Metāloperu 'Kurbads. Ķēves dēls' iesildīs grupa 'Obscurus Orbis'
Foto: Kadrs no video

Šī gada 3. jūnijā gaidāmo metāloperu "Kurbads. Ķēves dēls" ar grupas "Skyforger" dalību iesildīs viduslaiku ietekmē radītā rokmūzikas apvienība "Obscurus Orbis", kas iemantojusi popularitāti ne vien Latvijā, bet arī visā Eiropā, pavēstīja pasākuma producents SIA "Story Hub".

"Kurbads. Ķēves dēls" būs multimediāla metālopera, kas Limbažu Lielezera amfiteātrī tiks rādīta tkai vienu reizi, tā iekļauts Latvijas simtgades svinību 2017. gada programmā un ir pirmā šāda mēroga latviešu pasakas par Kurbadu interpretācija.

Senās mūzikas grupa "Obscurus Orbis" dibināta 2007. gadā, tās dalībnieki iepazinušies, braukājot pa dažādiem ar viduslaiku tematiku saistītiem pasākumiem. Apvienība savos priekšnesumos rekonstruē viduslaiku gaisotni, izmantojot visskaļākās dūdas, taurītes, stīgu instrumentus un dažādas bungas, grupas repertuārā ir viduslaiku melodijas no visas Eiropas. Grupu "Obscurus Orbis" vieno vēlme rekonstruēt viduslaiku gaisotni ar šī laika mūzikas un mūzikas instrumentu skaņu izraisītām vibrācijam, kas ļauj klausītājam izjust viduslaiku pasauli.

"Gatavojoties Latvijas simtgadei, vēlējāmies izcelt mūsu kultūras mantojumu – grupas "Skyforger" mūzika stāstam iedod nepieciešamo jaudu, savukārt radošajā komandā apvienojušies Latvijas jaunās paaudzes labākie mākslinieki. Domājot par to, lai 3. jūnija vakars būtu piepildīts, esam gandarīti, ka metāloperu iesildīs grupa "Obscurus Orbis", kuras priekšnesums neatstās skatītājus vienaldzīgus," stāsta pasākuma producente Marta Kontiņa.

"Kurbads. Ķēves dēls" būs multimediāla metālopera, kas vienīgo reizi tiks rādīta 2017. gada 3. jūnijā Limbažu Lielezera amfiteātrī. Mūzika – grupa "Skyforger", režisore – Inga Tropa, scenogrāfs – Uģis Bērziņš, horeogrāfs – Guntis Spridzāns.

Biļetes pieejamas "Biļešu servisa" kasēs.

Tags

Inga Tropa Latvijas simtgade Skyforger

Comment Form