Multimediālo koncertu "Gadalaiki", kas 28. martā notiks Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", krāšņos 3D video un gaismas performance, ko veidos Latvijā vadošo video un gaismas mākslinieku apvienība, portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka multimediālajā projektā-koncertšovā pianista Vestarda Šimkus, vijolnieces Darjas Smirnovas un Liepājas kamerorķestra izpildījumā varēs baudīt Antonio Vivaldi un Pētera Vaska radīto mūziku, ko vieno nosaukums "Gadalaiki".

Mūziku papildinās krāšņas gaismas un 3D video performances, kuras veidos Latvijā vadošie video un gaismas mākslinieki.

Koncerta pirmajā daļā pianists Vestards Šimkus klausītājus priecēs ar Pētera Vaska klavierdarbu ciklu "Gadalaiki", kur kopējo noskaņu papildinās gaismu mākslinieka Mārtiņa Feldmaņa veidotais gaismu šovs.

Koncerta otrajā daļā izskanēs leģendārais Antonio Vivaldi četru vijoļkoncertu cikls "Gadalaiki", kuru kopā ar Liepājas kamerorķestri atskaņos viena no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra spožākajām vijolniecēm Darja Smirnova.

Videoprojekcijas katrs savam gadalaikam radīs Artis Dzērve ("Vasara"), Ineta Sipunova ("Rudens"), Vikijs (Viktors Keino) ("Ziema") un "Mīnus Astoņi" (Andris Vētra) ("Pavasaris"). Katrs videomākslinieks veidos savu redzējumu par konkrēto gadalaiku, tādējādi sniedzot iespēju pasākuma apmeklētājiem baudīt absolūti atšķirīgas video interpretācijas, kuras vienos kopīgais gada ritējums mainīgā harmonijā – tieši tāpat, kā to mūzikā atklāj Antonio Vivaldi.

Pasākuma idejas autori ir Liepājas Simfoniskā orķestra projektu daļas vadītāja Liene Dāvida, producents Olafs Saulriets un videomākslinieks Artis Dzērve. "Ideja nāca ar vēlmi radīt unikālu multimediālu projektu, kurā tiek radīts atmosfērisku sajūtu piedzīvojums, – papildināt klasisko mūziku ar mūsdienīgu vizuālo mākslu – video. Šobrīd pasaulē aizvien vairāk parādās tendence pasākumu scenogrāfijā izmantot video projekcijas, kas, nenoliedzami, ir efektīvs un aizraujošs pasākuma ilustrācijas veids. Video dod iespēju mainīties, pakārtoties tai noskaņai, ko veido muzikālais vai konkrētās performances sižets," par projektu stāsta Saulriets.

"Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" lielās zāles lielās, baltās sienu plaknes ir ļoti pateicīgs materiāls, ko ekspluatēt kā ekrānus – spēlējoties ar "mapping" video, nojaucot plakņu robežas, darbojoties dažādās dimensijās, tādējādi klātesošajiem radot sirreālas sajūtas! Esam pārliecināti, ka mūsu kopīgās ieceres rezultāts būs tiešām neaizmirstamu sajūtu gamma, un, godīgi sakot, paši ar interesi gaidām šo pasākumu!" papildina Dzērve.

Biļetes uz koncertu "Gadalaiki" pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Koncerts Gadalaiki Lielais Dzintars Pēteris Vasks Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form