Bungu un dūdu mūzikas grupa "Auļi" turpina strādāt pie savas jaunās koncertprogrammas "Senču balsis" un atklāj nākamo ārzemju viesmākslinieku - austriešu jodelētāju Albinu Paulusu, ar kuru skatītājiem būs iespēja tikties šī gada septembrī koncertos Latvijas lielākajās koncertzālēs un kultūras namos, portālu "Delfi" informē studijas "Lauska" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Austriešu tautasdziesmas "Almerlied Huidirdio" aranžiju veidojis "Auļu" dalībnieks Mārtiņš Miļevskis.

Līdz ar dziesmas laišanu klajā, publicēts arī Austrijas Alpos, starp ziedošām pļavām un sniegotām kalnu virsotnēm, tapis videoklips. Video stāsts ir par kalnu ganu, kurš Alpu pļavās gana govis, kopā ar austriešu dejotājiem (austriešu dejotāju lomās iejutušies 10 Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansmabļa "Vektors" dejotāji) slauc pienu un no tā gatavo sviestu.

Pēc tam Albins Paulus, kurš iejuties gana lomā, dodas uz tirgu pārdot savu produkciju un tur sastop 10 Auļus un astoņus latviešu dejotājus (arī TDA "Vektors" dalībnieki), kuri uz tirgu devušies līdzi māla trauku tirgotājam no Latvijas. Priecīgi par veiksmīgiem darījumiem visi vienojas līksmā ballītē, kurā blakus ugunskuram izdodas piedzīvot lielisku pirms Jāņu noskaņu.

Videoklipu veidojusi daudzsološa komanda "Creators 22" (režisors Niklāvs Vētra, galvenais operators Mārtiņš Kivlinieks, kameras operators Mārtiņš Goldbergs), horeogrāfe Dagmāra Bārbale un, protams, idejas autori – bungu un dūdu mūzikas grupa "Auļi". Producents Kaspars Bārbals: "īpašu paldies jāsaka latvietim Gintam Puķītim, kurš jau 16 gadus dzīvojot Austrijā rūpīgi seko līdzi kultūras norisēm Latvijā un ar lielu aizrautību palīdzēja mūsu idejām realizēties".

"Senču balsis" ir bungu un dūdu mūzikas grupas "Auļi" jaunā koncertprogramma sadarbībā ar māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm. "Auļi" ir devušies pasaulē, lai iepazītos ar dziedātājiem, kuri pārstāv senas un neparastas dziedāšanas tradīcijas un tehnikas. Šoreiz uzmanība pievērsta jaudīgām vīriešu balsīm, kas raksturo kādu reģionu. Skaņdarbos pazīstamu izpildītāju dziedājums no ģeogrāfiski atšķirīgām vietām ir sapludināts ar "Auļu" latviešu muzikālajās tradīcijās balstīto spēcīgo instrumentālo mūziku, radot iespaidīgu pasaules mūzikas programmu.

Kā pirmo programmas viesi – rīkles dziedātāju no Mongolijas Bazorigu Vānčigu (Batzorig Vaanchig) – Auļi atklāja 2019. gada janvārī ar iespaidīgā "Hunnu Guren" klipa prezentāciju. Otrais mākslinieks, ar ko skatītājiem būs iespēja tikties klātienē – sāmu joikotājs Kajs Sombijs (Kai Somby) – tika atklāts 2019.gada martā, kad Auļi nodeva skatītāju acīm -30 grādos filmēto video klipu dziesmai "Orbina".

Koncertturnejas "Senču balsis" koncerti:

11. septembrī VEF Kultūras pils, Rīga
12. septembrī Jelgavas kultūras namā
13. septembrī Liepājas koncertzālē "Lielais Dzintars"
14. septembrī Valmieras Kultūras centrā
15. septembrī Latgales vēstniecībā "Gors".

Tags

Grupa Auļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form