Grupa "Dagamba", sadarbojoties ar dziedātāju Intaru Busuli, laidusi klajā singlu un video klipu "Autumn Leaves". Kā raksta grupas pārstāvji, tas ir retrospektīvs stāsts par mīlestību mūža garumā, ko atmiņās uzjunda rudenim raksturīgā melanholija un nostalģija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā atzīst grupas "Dagamba" līderis Valters Pūce: "Šajā laikā, kad pandēmija ietekmē teju ikkatru mūsu soli, un visi mūsu koncerti ārvalstīs ir pārcelti, tikai digitālās tehnoloģijas ļauj mums ceļot gan laikā, gan telpā. Tāpēc esam izvēlējušies dziesmu ar tekstu angļu un franču valodā, kas, starp citu, patiesībā ir dziesmas oriģinālvaloda, lai simboliski savienotu dažādās pasaules. Arī muzikāli esam veikuši tālu ceļu, jo rudens tēmu vēl paspilgtinājām ar muzikāliem citātiem no Antonio Vivaldi "Gadalaikiem.""

Dziesmas videoklips ir tapis ciešā sadarbībā ar kompāniju NA, pirmo reizi Baltijā izmantojot unikālu tehnisko risinājumu – paplašinātās realitātes (xR) tehniku. Tā uzskatāma par zaļā ekrāna nākamo evolūcijas soli. Šīs tehnikas pamatā ir iespēja reālajā laikā apvienot fizisko vidi ar virtuālo. Mūziķi atradās uz skatuves, kuras aizmugures sienu un griestus veidoja vairāk kā 120 kvadrātmetru LED ekrāna. Tie kalpoja par "logu" uz virtuālo pasauli. Nolasot kameras atrašanās vietu telpā, uz LED ekrāniem video serveri attēloja virtuālo vidi no kameras perspektīvas un pievienoja priekšplāna virtuālos objektus. Virtuālās vides autori – Jānis Sniķers, Ieva Berlande, Kristaps Kemplers.

Dace Pūce, klipa režisore stāsta: "Video klipa estētika iedvesmojusies no Frenka Sinatras laika un 50. gadu džeza bāriem. "Dagamba" šai dziesmai piešķīrusi jaunu skanējumu muzikālajā ziņā, savukārt mēs to piešķīrām arī vizuāli, veidojot tiltu starp visiem labi zināmo mūziku un mūsdienu tehnoloģiju radītu trīsdimensionālu vidi."

Populārais džeza standarts "Autumn Leaves" tapa 1945. gadā. Tā mūzikas autors ir ungāru izcelsmes franču komponists Džozefs Kosma. Dziesmas oriģināla tekstu franču valodā sarakstījis Žaks Prevērs, bet angļu versijas vārdu autors ir Džonijs Mersers. Dziesmu ierakstījuši daudzi populāri džeza izpildītāji, Tā tapusi gan Binga Krosbija, Dorisas Dejas, Frenka Sinatras un daudzu citu estrādes mākslinieku versijās.

Grupas "Dagamba" sastāvā šobrīd spēlē pieci mūziķi: Valters Pūce, solo čells, Dainis Tenis, klavieres, Antons Trocjuks, basa čells, Artūrs Jermaks, bungas, Alise Broka, kontrabass.

Tags

Intars Busulis Valters Pūce
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form