Mūsdienu lībiešu oriģinālmūzikas projekts "Kuolm randõ/Trīs krasti" izdod pirmo singlu "Seļļizt nemē mēg/Tādi kā mēs" ar Valta Ernštreita dzeju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekta "Kuolm randõ/Trīs krasti" mākslinieciskā vadītāja, dziedātāja un mūzikas autore Elīna Ose par jauno singlu stāsta, ka, Valta Ernštreita dzejas un lībiešu krasta iedvesmota, vēlējusies iedzīvināt spēcīgo stāstu par lībiešiem mūsdienīgā kamermūzikā un veltīt to saviem iedvesmotājiem un skolotājiem –Ērenštreitu/Ernštreitu dzimtai, kā arī visai lībiešu saimei.

Lībiešu valoda ir Latvijas pirmiedzīvotāju valoda, kas iekļauta UNESCO pasaules apdraudēto valodu atlasā kā kritiski apdraudēta valoda. Dzejnieks Valts Ernštreits saka: "Dzejolis "Seļļizt nemē mēg" tapis kā pārdomas par lībiešu spēju neapstāties, bet aizvien turpināt iet tālāk, lai cik neskaidrs reizēm šķistu ceļš, par viņu spēju kā nezālēm atkal un atkal izdīgt pat tad, kad šķiet, ka nekādu lībiešu vairs nav. Šobrīd dzejolis pārtapis dziesmā, kas ir gan tikpat sarežģīta, gan vienkārša kā šis lībiešu ceļš cauri gadsimtiem."

Singls "Seļļizt nemē mēg/Tādi kā mēs" ir muzikāls sveiciens, gaidot Lībiešu svētkus Mazirbē, kas katru gadu notiek augusta pirmās nedēļas nogalē. Singls ir arī pirmais muzikālais vēstnesis no projekta "Kuolm randõ/Trīs krasti" topošā studijas albuma.

Dziesmas ierakstā piedalījās: Elīna Ose (vokāls), Staņislavs Judins (kontrabass), Austris Kalniņš (taustiņinstrumenti) un Ernests Mediņš (sitaminstrumenti).

Dzejolis "Seļļizt nemē mēg/Tādi kā mēs", no tāda paša nosaukuma 2019. gadā izdotā Valta Ernštreita bilingvālā dzejas krājuma, ir iedvesmas avots ne tikai dziesmai, bet arī idejai par koncertprogrammu "Kuolm randõ/Trīs krasti", kas pirmo reizi kā eksperimentāls projekts –
lībiešu valodas iedzīvināšana kamermūzikā – tika atskaņots starptautiskajā konferencē LIVONICA 2019 Latvijas Universitātes Lībiešu institūtā un pilnā versijā veiksmīgi pirmatskaņots Lībiešu kultūras dienās 2020. gada 10. oktobrī Ventspils koncertzālē "Latvija".

Projekta "Kuolm randõ/Trīs krasti" koncertprogramma būs klausāma 12. augustā plkst. 20:30 Zvejniekciemā pie Aģes ietekas jūrā un 19. novembrī Mazirbē Lībiešu karoga svētkos Lībiešu tautas namā.

Tags

Valts Ernštreits
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form