Mūziķis un dziesmu autors Imants Daksis publicējis jaunu kompozīciju "Spoks", ko pats nodēvējis par "skumju Ziemassvētku dziesmu". Tai tapis arī videoklips.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dziesmas "Spoks" mūzikas un vārdu autors ir pats Imants Daksis. Viņš par jauno skaņdarbu saka: "Šī dziesma ir ļoti skumjš stāsts par mazu bērnu un viņa dvēseles ceļiem - šūpuļdziesma dvēseles vientulībai. Spoks ir tēls, kas ir saglabājis savu apziņu, bet zaudējis iespēju savās emocijās, jūtās un atmiņās dalīties ar apkārtējiem". Skaņdarba skanējumu veido kokle apvienojumā ar kontrabasu, ūdenī dancinātiem šķīvīšiem un citiem interesantiem skaņu efektiem.

Videoklipa autore un režisore Lena Sme (Lena Smelova) savā darbā ir izmantojusi personīgo ģimenes video arhīvu, kas uzņemts 80. gadu vidū ar Aurora Lomo kameru uz 8 mm kinolentes; attēls ir saglabāts autentisks, digitāli neapstrādāts. Šis videoklips ir mākslinieces veltījums mūsu katra bērnības klīstošajam garam, kas palīdz pamanīt šķietami nesvarīgajā kaut ko ļoti būtisku.

"Spoks" ir singls no Imanta Dakša gaidāmā albuma "Vientuļās revolūcijas", kuru ievadīja mūziķa šogad izdotais minialbums "Ilgais ceļš kapos".

Skaņdarba ierakstā piedalījušies: Imants Daksis (balss, ģitāra un skaņu efekti), Krīstīne Ādmine-Liepa (kokle), Toms Valmiers (kontrabass), Mikus Čavarts (perkusijas), Elizabete Helmane (balss), Mārtiņš Krastiņš (skaņu producents).

Videoklips radīts sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu un tās vadītāju Mārtiņu Ratniku.

Tags

Imants Daksis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form