Noklausies! Izdots otrais singls no etnomūzikas izlases 'Sviests'
Foto: Līga Ūbele

Šā gada vasarā izdevniecība "Lauska" laidīs klajā jau septīto etnomūzikas izlasi "Sviests", no kuras šonedēļ publicēts otrais skaņdarbs – grupas "Tautumeitas" dziesma "Pelīte".

"Šūpuļdziesma "Pelīte" tapa laikā, kad vairākus mēnešus ceļoju pa Āfriku. Dziesmas pamatā dzirdams Āfrikā populārs tradicionālais instruments mbira (īkšķu klavierītes), kam ir ļoti skaista, nomierinoša skaņa, un ko tradicionāli spēlē ilgstoši un repetatīvi, tādējādi meditējot un izveidojot saikni ar augstākiem spēkiem," par dziesmas tapšanu stāsta grupas dalībniece Asnate Rancāne.

"Dziesma tapa kādā lietainā vakarā, kurš tika pavadīts teltī, slēpjoties no negaisa. Kā jau zināms, lietus bieži vien mēdz izraisīt nostaļģiskas sajūtas, tāpēc iespējams arī "Pelītē" varam saklausīt ilgas pēc mājām un ģimenes." Dziesmas solo daļu spēlē Asnates māsa Aurēlija.

"Tautumeitas" savu radošo darbību sākušas ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. "Taču jo tuvāk gājām dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca mums, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē esam dzirdējušas un sajutušas kā savu," skaidro pašas grupas dalībnieces. "Tagad tautasdziesmas izspēlējam, izmantojot savas balsis un tembrāli piesaistošus instrumentus, skanējumā ietverot arī savus uzskatus par laiku, telpu un tautumeitas izjūtām tajos."

Nākamā grupas "Tautumeitas" uzstāšanās gaidāma jau sestdien, 8.aprīlī, pulksten 18.00 Spīķeru koncertzālē postfolkloras festivālā "Gaviles". Tāpat koncertā piedalīsies grupas "Daba San", "Tāri", "ImantaDimanta un draugi", folk-hiphopa aizsācējs Misters ar draugiem DJ Noitro un Edgaru Zilbertu. Īpašie viesi – grupa "Lepaseree" no Igaunijas un pazīstamā dziedātāja Leila Alijeva.

Pirmā dziesma no izlases – grupas "Rāva" dziesma "Sniegi Sniga" – tika publicēta februāra vidū.

Etnomūzikas izlasi "Sviests 7" ieskandinās šā gada 10. jūnijā Valmiermuižā, sarīkojumā "Saulgriezis".

Tags

Sviests (festivāls)

Comment Form