Grupa "Kristine Praulina & The Soulful Crew" sadarbībā arī Rīgas gospelkori izdod singlu "Mountains" un dziesmas video, kas ir pirmais priekšvēstnesis grupas gaidāmajam pilnmetrāžas albumam. Dziesmu no 23. aprīļa ir iespējams dzirdēt populārākajos straumēšanas servisos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2018. gadā džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa realizēja sapni par savu grupu – dzima "Kristine Praulina & The Soulful Crew", kuras sastāvā darbojas pianists Toms Mikāls, ģitārists Jānis Kalniņš, basģitārists Valters Sprūdžs un bundzinieks Kaspars Kurdeko, ar kuriem kopā Kristīne izpilda savus un citu grupas biedru sarakstītus skaņdarbus.

"Mountains" ir pirmais skaņdarbs no tuvākajā laikā gaidāmā albuma, ar kuru Kristīne dalās plašākai publikai. Dziesma "Mountains" jeb "Kalni" stāsta par gaismas meklējumiem tumsas laikā, par ticības spēku un skaisto, kas dzimst pateicības pilnā sirdī. Kristīne par dziesmu saka: "Vēlos, lai tā ir kā iedrošinājums šajā savdabīgajā vēstures posmā - apstāties un sadzirdēt savu iekšējo klusumu, savu un Dieva balsi. Tieši šī mūžības perspektīva un sirdsmiers ir tas, kas var dot tīru un paliekošu prieku mūsu ikdienā un, kā vēstīts dziesmā, - "kustināt kalnus mūsu dvēselēs.""

"Mountains" dziesmas teksta un mūzikas autore ir Kristīne Prauliņa, kas ir viņas pirmie soļi gospelmūzikas žanra jaunradē. Dziesmas aranžija tapusi kopīgā procesā ar grupas puišiem. Dziesma ierakstīta "Mint" studijā Vecrīgā 2020. gada janvārī. Ieraksta skaņu režisors un miksa autors ir Toms Lisments, mastera autors – Toms Vudheds ( Tom Woodhead, Lielbritānija). Video operators un montāžas meistars – Reinis Janulis.

Dziesma ir ierakstīta kopā ar Rīgas gospelkori, kas nav nejauši, jo dziedāšana šajā korī ir Kristīnes sirdslieta jau kopš bērnības, kad viņa kopā ar kori uzsāka savas pirmās muzikālās gaitas, apgūstot blūza, gospel un citas dziedāšanas pamattehnikas. Kopš 2016. gada viņa ir kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente.

Kristīne stāsta par savu aizraušanos: "Es gospelmūziku iemīlēju jau 12 gadu vecumā, un tā vēl aizvien mani dziļi saviļņo, kad to izpildu un piedzīvoju. "Mountains" ir mana un kora jau sen lolota sapņa par oriģinālmūziku pirmais realizētais solis, bet noteikti ne pēdējais, jo turpinām kopīgi strādāt un attīstīties, un izvirzīt arvien jaunus mērķus. Man ir liels prieks laist pasaulē šo dziesmu, jo tā apvieno divas vadlīnijas manā šī brīža muzikālajā dzīvē - soul un gospel mūzikas žanrus, kā arī darbu jaunrades attīstīšanā ar "The Soulful Crew" un Rīgas gospelkori."

Kristīne Prauliņa ir muzicējusi kā soliste un ir aktīvi koncertējusi gan Latvijā, gan ārzemēs ar dažādiem sastāviem. Kā solo māksliniece Kristīne ir koncertējusi ar Latvijas Radio bigbendu, Rīgas gospelkori, fanka grupu "Very Cool People", maestro Raimondu Paulu, ar ko kopā ar ierakstījusi divus studijas albumus. 2013. gadā Kristīne ieguva Grand Prix starptautiskajā džeza vokālistu konkursā "Riga Jazz Stage". 2018. gadā Kristīne izveidoja savu oriģinālmūzikas grupu, kas šobrīd saucas "Kristine Praulina & The Soulful Crew". 2018. gada vasarā tika ierakstīts un oktobrī izdots grupas pirmais minialbums ar nosaukumu "A Warmer October'', kurā apkopotas četras jaunas dziesmas angļu valodā. 2019. gada martā grupa izdeva dziesmu latviešu valodā ar nosaukumu "Kopā", kurai tapis arī videoklips.

Rīgas gospelkoris ir koncertējis gan Eiropā, gan Amerikas Savienotajās Valstīs, kā arī piedalījies dažādos pašmāju un ārzemju projektos kopā ar populāriem izpildītājiem – dziedājis kopā ar "Prāta vētru" "Skārda bungu tūrē", koncertējis kopā ar "Grammy" balvas laureātu, komponistu un dziedātāju Donaldu Lorensu (Donald Lawrence, ASV), "Kingdom Choir" dibinātāju Kārenu Gibsoni (Karen Gibson) no Lielbritānijas un citiem. Rīgas gospelkoris ir divkārtējs zelta medaļas ieguvējs Pasaules koru olimpiādē.

Tags

Kristīne Prauliņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form