Sveicot Latviju 102. jubilejā, dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo publicējusi akustisko versiju Imanta Kalniņa leģendārajai kompozīcijai "Apliecinājums" ("Dziesma, ar ko tu sāksies?") Šī dziesma ir priekšvēstnesis drīzumā gaidāmajam Katrīnas Gupalo albumam "7 skumjas zvaigznes", portālu "Delfi" informē mūziķes pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šovasar Imanta Kalniņa programmas koncertturnejā piedzīvoju neskaitāmus prieka mirkļus, kad, atskaņojot "Dziesma, ar ko tu sāksies?", visa zāle dziedāja reizē ar mani. Nu, kad ierobežojumu dēļ nevaram būt kopā, vēlējos radīt šo kopības sajūtu, ieskaņojot ne tikai dziesmas solo partiju, bet arī visas kora balsis – tā, it kā mēs visi būtu atkal kopā," stāsta Katrīna Gupalo.

"Apliecinājums" ir viena no latviešu iemīļotākajām dziesmām, kas tika pirmatskaņota 1979. gadā grupas "Menuets" koncertā. Tās vārdu autors ir Viktors Kalniņš. Gadu gaitā tā izskanējusi daudzās koru un ansambļu interpretācijās. Katrīnas Gupalo izpildījumā šī dziesma pirmo reizi skan klavieru pavadījumā. Visas ierakstā dzirdamās vokālās partijas aptver ārkārtīgi plašu diapazonu – četras oktāvas –, un ir vienas pašas Katrīnas ieskaņotas. Pavisam drīz klajā nāks Katrīnas Gupalo albums "7 skumjas zvaigznes", kas pilnībā veltīts Imanta Kalniņa daiļradei.

"Dziesma, ar ko Tu sāksies?" ierakstīta mūzikas un drāmas telpā "OratoriO". Skaņu režisors – Aleksandrs Volks.

Tags

18. novembris Katrīna Gupalo
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form