14. aprīlī pie skatītājiem nonāca populārā un godalgotā HBO seriāla "Troņu spēle" ("Game of Thrones") noslēdzošās astotās sezonas pirmā sērija. Kopš iznākšanas 2011. gadā tas izvirzīts 132 "Emmy" nominācijām un ieguvis 47 balvas, tostarp kā labākais dramatiskais seriāls 2015., 2016. un 2018. gadā. Un viena no lietām, ar ko šis seriāls ir kļuvis teju par mūsdienu folkloru, ir tā episkais skaņu celiņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Amerikāņu rakstnieka Džordža Ričarda Reimonda Mārtina sarakstītajās grāmatās balstītās brutālās pasakas pieaugušajiem skaņradis ir irāņu izcelsmes vācu komponists Ramins Djavadi (Ramin Djawadi), kurš komponējis un producējis vairāk nekā 100 kino un televīzijas seriālu skaņu celiņus. Savu pirmo hitu viņš radīja 2005. gadā televīzijas kanāla "Fox" seriālam "Izlaušanās" (Prison Break), kam vienā sezonā bija līdz pat 24 sērijām. "Man bija jāuzraksta 40 minūšu skaņdarbu vienā nedēļā, tas bija neprātīgi," viņš atklāj medijam "The Atlantic". "Es iemācījos rakstīt ātri."

"Troņu spēles" sezonas ir īsākas, un pie vienas sērijas tiek strādāts no vairākām nedēļām līdz pat mēnešiem, taču izstrāde ir krietni vien komplicētāka. "Izlaušanās" mūzika tika pilnībā radīta studijas datoros, savukārt "Troņu spēles" gadījumā Djavadi savu sarakstīto mūziku sūta orķestrim Prāgā, kur tā tiek ieskaņota.

Turklāt "Troņu spēles" mūzika kļuva tik populāra, ka rezultējās trīs koncerttūrēs 2017. un 2018. gadā, kurās Djavadi stāvēja pie diriģenta pults. "Es vienmēr cenšos iztēloties, kas notiktu, ja mēs atslēgtu bildi? Vai mūzika stāstītu stāstu, vai nodotu varoņu sajūtas? Starp stāstu un tā tēliem ir emocionāla saikne. Varbūt tāpēc tā ir tik populāra," pieļauj komponists.

"YouTube" seriāla galvenajai mūzikas tēmai noklausāmas simtiem kaverversiju, tostarp arī pašmāju akustiskās pasaules mūzikas apvienība "Rihards Lībietis Orchestra". Piedāvājam iepazīties ar septiņām, mūsuprāt, ievērības cienīgām versijām par tik populāro skaņu celiņu.

Tags

Troņu spēle YouTube
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form