Dziedātājs Igo klausītājiem piedāvā humorpilnu un vasarīgu etnoroka dziesmu "Redzēj' puisis, redzēj' meita", kas tapusi duetā ar dziedātāju Katrīnu Dimantu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē mūziķa pārstāve Aiga Leitholde, dziesmas mūzikas autors ir Jānis Strazds, vārdu autors - Igo.

Igo un Jāņa Strazda sadarbības sākums meklējams divtūkstošajos. Gadu gaitā kopā sarakstīts daudz mūzikas, bet 2010. gadā radīta apjomīgā koncertprogramma "Uguns" ar lielu tautas mūzikas ietekmi. Abi muzicē arī post-etno ansamblī "Vējturi". Jaunās, etnoroka stilistikā ieturētās dziesmas "Redzēj' puisis, redzēj' meita" tapšanu iedvesmojusi Igo dzeja krājumā "Debesis ir karstas".

Jānis Strazds saka: "Igo ir labs vārda meistars un šeit viņš ir veidojis tautas dziesmas stilizāciju, esot uz nerātnības robežas, ar to vieglumu, kas ir nepieciešams vasarai un Saulgriežiem. Savukārt Katrīna ar savu dzīvesprieku dziesmā ienes autentiskumu. Gala rezultātā mums ir sanākusi humorpilna dziesma, kas, cerams, atnesīs vieglumu un svētku sajūtu visas vasaras garumā!"

Igo atklāj: "Manā dzejas krājumā "Debesis ir karstas" Jānis atrada savā starpā tematiski saistītus pantiņus par āboliem, meitām un puišiem, un ierosināja, ka varētu izveidot etnoroka kompozīciju. Sākām prātot, ka vajadzīga spēcīga sievietes balss, un iedomājāmies par Katrīnu. Ieraksta process parādīja, kas šī izvēle ir bijusi nekļūdīga – Katrīna ļoti labi saprata ideju un brīnišķīgi iesaistījās procesā. Lai taptu "Redzēj' puisis, redzēj' meita", man nācās pierakstīt vēl trešdaļu tekstu, jo grāmatā bija tikai sākums un beigas. Interesanti, tas dzejolis jau ir nodrukāts, tāds vieglprātīgs un nešpetns pēc savas būtības, un man tagad vajadzēja atrast tās pašas sajūtu līnijas kā pirms sešiem, septiņiem gadiem. Atkal sajust to huligānisko humoru, un arī tāda mums ir sanākusi šī dziesma!"

"Iepriekš Igo zināju kā lielu mākslinieku. Mēs bijām sarunājušies uz "jūs". Šogad mūsu komunikāciju atraisīja "Multimākslas" gadatirgi, ar kuriem apbraukājam Latviju, sarunājoties, jautrojoties un dziedot – es spēlēju ukuleli, bet Igo mutes harmonikas. Tas viss mūs ir aizvedis pie šīs foršās un ķecerīgās sadarbības. Man ir liels pagodinājums dziedāt kopā ar Igo, kurš ir Latvijas mūzikas leģenda. Es ceru, ka nākotnē mūsu sadarbību turpināsim, jo gribu radīt un izpildīt labu, dejojamu mūziku," stāsta Katrīna Dimanta.

Dziesmas "Redzēj' puisis, redzēj' meita" ierakstā kopā ar Katrīnu un Igo piedalījušies mūziķi Jānis Strazds, Armands Alksnis, Ieva Tālberga, Aivars Meijers, Ainis Zavackis un Edgars Skrāģis. Ierakstu veica Edgars Skrāģis, Jānis Straume un Miķelis Vīte, skaņu režisors – Edgars Skrāģis.

Tags

Igo (Rodrigo Fomins)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form