Svinot izcilā latviešu dzejnieka Māra Čaklā 80 gadu jubileju, dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo radījusi savu interpretāciju dziesmai "Viņi dejoja vienu vasaru".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā raksta mūziķes pārstāvji, šīs dziesmas projekts radies spontāni, varētu teikt, minot uz papēžiem nupat kā izskanējušajam Osokina mini festivālam "@152". Turpat, jaunatklātajā klavieru salonā Brīvības ielā, nākamajā dienā pēc festivāla noslēguma svinībām, rīts sākās ar spontānu video filmēšanu. Ieraksts tapis kā dzīvajā koncertā, ierakstot vienlaikus klavieres un balsi, tā izslēdzot jebkādas montāžas iespējas. Šāds ieraksta veidošanas paņēmiens tika izmantots, lai sasniegtu maksimāli dabisku sajūtu un skanējumu. Ierakstu veicis skaņu režisors Aleksandrs Volks, video radījis mākslinieks Kaspars Kambars.

"Apbrīnojami un likumsakarīgi, ka divi tik krāsaini un viens otru papildinoši ģēniji – Māris Čaklais un Imants Kalniņš satikušies kopīgos mākslas darbos. Šajos svara kausos, kur ir divi lielmiestari, vēlējos pievienot arī savu nelielo artavu – manu "dzeguzes balsi". Vienkārši nespēju pretoties kaut kam tādam," saka pati mūziķe.

"Viņi dejoja vienu vasaru" ieraksts ir priekšvēstnesis Katrīnas Gupalo jaunās Imanta Kalniņa mūzikas programmas koncertsērijai. Programmā skanēs arī citas iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas - "Dzeguzes balss", "Akāciju palags", "Apvij rokas", "Dūdieviņš", "Tauriņa samtainā smarža", "Sitiet bungas", "Dziesma, ar ko tu sācies", "Mežā", "Alvas zaldātiņi" un citas.

Imanta Kalniņa mūzikai veltītā Katrīnas Gupalo koncertprogramma būs dzirdama:

20. jūnijā koncertzālē "Zeit", Līgatnē;
3. jūlijā brīvdabas koncertā Saulkrastu Kultūras namā "Zvejniekciems" (koncertā uzstāsies arī Vladislavs Nastavševs);
17. jūlijā "Tu jau zini kur", Rīgā;
30. augustā Balvu muižā, Balvos;
12. septembrī Mālpils muižā, Mālpilī.

Tags

Imants Kalniņš Katrīna Gupalo Māris Čaklais
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form