Latvijas Radio bigbenda tromboniste Laura Rozenberga un grupas "Very Cool People" bundzinieks Andris Buiķis kopā radījuši latviešu ieražu dziesmas "Kaladū" versiju hiphopa ritmos, ko papildina arī mūzikas videoklips.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ideja par Ziemassvētku dziesmas tapšanu radusies Laurai Rozenbergai. Viņa stāsta: "Jau trešo gadu vēlējos radīt ko šim tumšajam gada mirklim. Dziesma radusies sadarbojoties diviem, pavisam nedaudz savdabīgiem latvju pagāniem, kuri ar mūzikas palīdzību atgādina par pašu tautas saknēm, par mijiedarbību un draudzību ar citu tautu kultūrām un spēku, kas mīt katrā no mums. Kaladū projekta pašmērķis ir virtuāli apskaut cilvēkus šajā laikā, uzlabot garastāvokli un katrās mājās vairot svētku un kopības sajūtu. Ja kaut viens jutīsies drusku priecīgāks, noklausoties šo dziesmu - uzdevums ir izpildīts."

Andris Buiķis dalās ar savām sajūtām par šo projektu: "Vienā jaukā vakarā saņēmu zvanu no Lauras. Vārdu pa vārdam nolemjam ka vajag kautko kopīgu radīt vēl nebijušās skaņās - pagānisko ziemassvētku dziesmu trombonu kvartetam un pati Laura arī uzdzied. Nav šaubu ka mūsu tautasdziesmās ir milzu spēks, tomēr negribējās to kautkādā veidā asociēt ar klasisko - ierasto. Es jūtu un ticu tam, ka Latvijai ir kaut kas kopīgs ar austrumiem - Indiju, un par šo tēmu ir arī ne mazums literatūras un vēstures materiāli meklējami. Man ļoti patīk un laiku pa laikam arī klausos indiešu rāgas - indiešu tautas mūziku - un mūsu tautasdziesmās es jūtu zināmu līdzību. Lai šo Ziemassvētku noskaņu saglabātu optimistisku, secinājām, ka trombonu vadmotīvam jāpieliek kārtīgs pagāniskais hiphops. Nu un lūk, īsta 21.gadsimta latviešu tautasdziesma ir tapusi."

Trombonu partijas šajā dziesmā ieskaņojusi Latvijas Radio bigbenda trombonu sekcija. Vokāls - Laura Rozenberga. Dziesmas producents, aranžija, bungas, elektronika - Andris Buiķis. Māsterējis - Earle Holder (ASV). Ieraksts veikts "Ciemupe Production" studijā. Video operators Jānis Porietis, video mākslinieks Oskars Ozoliņš, producente Agnese Tauriņa.

Tags

Ziemassvētki Very Cool People
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form