Noklausies! Vokālā grupa 'Latvian Voices' laiž klajā dziesmu 'Totari'
Foto: Latvian Voices_PUBLICITĀTES FOTO

Gatavojoties savai Adventa laika koncertturnejai "Mazie, skumjie Ziemas svētki", vokālā grupa "Latvian Voices" šonedēļ laiž klajā savu jauno singlu "Totari" – vienu no jaunākajām grupas dalībnieces Lauras Jēkabsones kompozīcijām. Dziesmas radio skanējums veidots, sadarbojoties ar Gustavu Ērenpreisu.

"Nemainīga vērtība "Latvian Voices" repertuārā ir bijusi un joprojām ir latviešu tautasdziesma, kura iedvesmo uz jauniem muzikāliem atklājumiem. Arī kompozīcija "Totari" ir veidota, iedvesmojoties no latviešu tautas dziesmas, lai gan dziesmas melodija ir Lauras veidots oriģināls," atklāj grupas dalībnieces.

Ar šo dziesmu grupa "Latvian Voices" aicina Ziemas saulgriežos neaizmirst savu etnisko piederību, iztaisnot muguru un ieelpot Latvijas ziemas gaisu. Grupa jau ziņojusi, ka 27. novembrī ar koncertu Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā tiks ieskandināta "Latvian Voices" Adventa laika koncertprogramma "Mazie, skumjie ziemas svētki".

Koncertprogramma ļaus klausītājam iepazīt grupas dalībnieču jaundarbus, tostarp – Lauras Jēkabsones "Totari", atpazīt vēsturiskas Ziemassvētku melodijas, kas nemanāmi savīsies kopā ar "Latvian Voices" dalībniecēm tik tuvo tautas mūziku un ziemas Saulgriežu tradīcijām. "Visu šo astoņu pastāvēšanas gadu laikā mums ir sakrājies, ko teikt gan tekstos, gan oriģinālmūzikā, līdz ar to šī turneja būs kā tāds skaists rezumē par paveikto, jo šie ir pirmie Ziemassvētki, kurus pavadām Latvijā, nevis citur pasaulē. Programmā esam iekļāvušas arī senas Adventa laika melodijas – savienojumā ar mūsu pašu muzikālajām idejām, lai skanētu gan senais, gan mūsdienīgais. Protams, neatkāpsimies arī no tautiskā – mums ir daudz dziesmu ar tautisko tekstu un mūsu mūziku," uzsver grupas dalībnieces.

Koncertos skanēs arī atpazīstamākas un Ziemassvētku laikam tuvākas melodijas, lai, kā pauž "Latvian Voices" meitenes, cilvēkam, izejot no baznīcas, būtu gaišāka noskaņa. Grupas koncertps skanēs dziesmas "Kas ir šis bērns", "O come, come Emanuel", "Totari", "Kalado", "Mazie skumjie ziemas svētki", "See amid the winter snow", "Mazais bundzinieks" un citas. Jaunās programmas režisore ir Paula Pļavniece, bet par vizuālo noformējumu rūpēsies Gundega Skudriņa un "Skudras Metropole".

Source

DELFI Kultūra

Tags

Latvian Voices Paula Pļavniece
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form