Dūdu un bungu grupa "Auļi" strādā pie jauna starptautiska projekta, pētot senu dziedāšanas tehniku saspēlēšanos ar dūdu un bungu skaņām. 2018. gada martā Auļu pārstāvji Kaspars Bārbals un Gatis Indrēvics viesojās Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā, lai iepazītos un uzsāktu sadarbību ar starptautiski pazīstamo mongoļu rīkles dziedātāju Bacorigu Vānčigu (Batzorig Vaanchig), portālu "Delfi" informē kultūras menedžmenta centra "Lauska" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vizītes laikā tika veikts darbs ierakstu studijā, ierakstot trīs mongoļu dziesmas Bacoriga Vānčiga izpildījumā (Balss un stīgu instruments Morin khuur). Šie dziesmu ieraksti darba procesā tika pielāgoti tam, lai tos atvedot uz Latviju, tie atbilstu bungu un dūdu grupas "Auļi" specifikai un tos varētu izmantot tālākai aranžēšanai. Šā gada jūlijā "Auļi" pilnā sastāvā devās ceļojumā uz Mongoliju, lai filmētu video dziesmai "Hunnu Guren". Kā filmēšanas vieta pēc Batzorig ieteikuma tika izvēlēts Terelje nacionālais parks. Filmēšana noritēja četras dienas, kuru laikā "Auļi" kopā ar mongoļu mūziķi kopīgi strādāja pie jaunā video materiāla. Video režisors ir Kaspars Bārbals, Operatori Gatis Indrēvics un Edgars Grundšteins.

Šī projekta mērķis ir iepazīstināt Latvijas un pasaules publiku ar eksperimentālu bungu un dūdu mūzikas sintēzi ar rīkles dziedāšanu, Mongoļu tautas mūzikas un Latviešu tautas mūzikas harmoniskā mijiedarbībā.

Kā filmēšanas vieta tika izvēlēta Mongolija, jo dziesmas pamatā ir poētiska dzeja par huņņu impēriju. Video redzamā Mongolijas dabas varenība un plašums ļauj sajust seno notikumu un enerģijas klātbūtni gan "Auļiem", gan skatītājiem. Kā uzsver klipa veidotāji, tas ir ceļojums laikā un telpā vienlaicīgi.

Tags

Grupa Auļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form