Ar Raimonda Paula un Ineses Zanderes dziesmas "Venta" video jaunu projektu uzsāk jauniešu koris "Balsis" un diriģents Ints Teterovskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projektā sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību ir izveidotas vienpadsmit kormūzikas skaņdarbu vizualizācijas, kas pielāgotas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.

Turpmāk katru trešdienu, līdz 16. martam, portālā "Delfi" tiks publicēti divi jauni skaņdarbi un to videoversijas. Katrs mūzikas video ir risināts kādā īpaši mākslinieciskā vizualizācijas tehnikā - 3D un kinētiskās tehnoloģijas, animācijas, zīmju valoda, subtitri, informatīvās grafikas u.c., kas ataino dziesmas dinamiku, ritmu, skaņas intensitāti, tādējādi palīdzot uztvert arī dziesmas emocionālo un saturisko līniju.

Ilgtermiņā, šī projekta ietvaros tiks izveidota aplikācija, ar kuras palīdzību cilvēki ar dzirdes traucējumiem varēs pieredzēt visus mūzikā esošos žanrus, stilus un veidus. Ar aplikācijā iestrādātā audiogrāfa palīdzību skaņas celiņš tiks pielāgots katra klausītāja dzirdes uztveramībai, viedtālruņa vibrācijas funkcija palīdzēs labāk uztvert ritmu, un austiņu lietošana samazinās apkārtējo trokšņu ietekmi. Plānots, ka šī aplikācija ar algoritma palīdzību varēs individualizēt jebkuru ierakstītu mūziku, kas pieejama digitālā formātā.

Vizualizācija ir izveidota šādām dziesmām:

"Venta", Inese Zandere, Raimonds Pauls (09.02.2022.)
"Gula meitīna", Latviešu tautas dziesma Jauniešu kora BALSIS apdarē (16.02.2022.)
"Kur Tu teci, gailīti", Latviešu tautas dziesmas vārdi, Aldonis Kalniņš (16.02.2022.)
"Vasaras vakars", Aspazija, Jāzeps Mediņš (23.02.2022.)
"Krauklīt`s sēž ozolā", Latviešu tautas dziesma Jāņa Cimzes apdarē (23.02.2022.)
"Rīgai", Aleksandrs Čaks, Arturs Maskats (02.03.2022.)
"Mūsu Tēvs", Lūcija Garūta (02.03.2022.)
"Labvakari, rudzu lauki", Latviešu tautas dziesmas vārdi, Māris Muktupāvels, Emīla Rusova kora salikums (09.03.2022.)
"Kalado", Latviešu tautas dziesmas vārdi, Juris Vaivods (09.03.2022.)
"Šūpuļdziesma", Pēteris Brūveris, Jānis Lūsēns (16.03.2022.)
"Pērkonami melni zirgi", Latviešu tautas folkloras materiāli, Vilnis Šmīdbergs (16.03.2022.)

Tags

Ints Teterovskis Koris Balsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form