Oktobra sākumā klajā nāca mūziķa Andra Sējāna dziesmas "Ai, tu, mana brāļa sēta" videoklips, kuru veidojusi pazīstamā režisore Dace Pūce (atgādināsim, ka nesen uz ekrāniem iznāca arī Daces jaunākais veikums – spēlfilma "Bedre"). Videoklipa tapšanā piedalījās Rīgas, Ventspils, Līvānu un Dobeles labāko vokālo ansambļu jaunieši.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā uzsver klipa idejas autores – vokālā ansambļa "Knīpas un knauķi" vadītāja Sanita Sējāne un "Mazā prinča planētas" vadītāja Rudīte Tālberga -, šis projekts tapis, lai jauniešiem palīdzētu mazināt emocionālo spriedzi, vairotu motivāciju darboties un stiprinātu pārliecību par viņu nozīmību sabiedrībā. "Pandēmijas laiks jauniešiem bija smags, emocionāls pārbaudījums, jo bija zudis ierastais dzīves ritms, iespēja kontaktēties ar vienaudžiem un motivācija sasniegt mērķus. Noteiktais ārkārtējais stāvoklis valstī, jauniešu vokālajiem ansambļiem lika izvēlēties citas darbošanās metodes un izpausmes veidus," norāda videoklipa idejas autores.

Dziesmas ierakstā piedalījās gan profesionālie mūziķi Andris Sējāns, Leons Sējāns, Roberts Rasa, Anrijs Grinbergs, gan arī labākie Latvijas jauniešu ansambļi no četriem Latvijas novadiem – Rīgas bērnu vokālais ansamblis "Knīpas un knauķi" (vadītāja Sanita Sējāne), Ventspils Kultūras centra vokālais ansamblis "Mazā Prinča planētas" (vadītājas Anitra Niedre un Rudīte Tālberga), Dobeles Valsts ģimnāzijas zēnu ansamblis "KPTT" (vadītājs Raimonds Bulmers), Līvānu Bērnu un jauniešu centra ansamblis "Spurgaliņas" (vadītāja Skaidrīte Bulmeistare). Videoklips tapa sadarbībā ar Nacionālo Filmu skolu un režisori Daci Pūci. Katrs ansamblis Andra dziesmu iedziedāja un video filmēja savā "sētā" – savā pilsētā vai novadā.

Lai palīdzētu tapt klipam, režisore Dace Pūce iepazīstināja jauniešus ar dažādām mūzikas video un kino industrijā nepieciešamajām radošās jomas profesijām. Meistarklasēs vairāku nedēļu garumā tika runāts par stilu, rekvizītiem, aktiermeistarību, meklētas lokācijas, veidots stāsts, sniegti praktiski sagatavošanās uzdevumi, tādējādi radot sapratni un padziļinātu interesi par audiovizuālo mākslu. "Mūsu devīze bija "Tikai darot var ko iemācīties un, ja mēs ko darām, tad darām to ar prieku". Tas ir arī mans dzīves moto. Tā, kopā darbojoties, tapa mūzikas videoklips, un ļoti ceru, ka jaunieši vēl ilgi atcerēsies šo 2021. gada vasaru," viņa uzsver.

Mūzikas video radošā komanda: komponists un skaņu producents – Andris Sējāns, režisore – Dace Pūce, operatori Ritvars Bluka, Marta Anspaka, Eduards Deičmanis, Beatrise Helpeja, projekta vadītājas Sanita Sējāne un Rudīte Tālberga. Paldies par atbalstu Andrejam Verhoustinskim un Robertam Vinovskim.

Tags

Dace Pūce Andris Sējāns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form