Marta vidū norisinājās īpašs koncerts, ar kuru Rīgā tika atklāta jauna kultūrtelpa "Auss". Koncerta ieraksts publiski skatāms būs 7. aprīlī pulksten 20 LMT "Straume", Viedtelevīzijā, sociālajā tīklā "Facebook", kā arī portālā "Delfi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē kulūrtelpas "Auss" idejas autors, komponists Jānis Ķirsis, koncertā piedalījās Maestro Raimonds Pauls, pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, pianisti Reinis Zariņš un Agnese Egliņa, izcilās mūziķes – māsas Kristīne (vijole) un Margarita (čells) Balanas, jaunā, perspektīvā vijolniece Elza Siliņa, dziedātājas Rūta Dūduma-Ķirse un Beate Zviedre, "Auss trio", kurā muzicē trīs Baltijas muziķi – Rūdolfs Dankfelds, Peedu Kass un Domas Žeromskas u.c. mākslinieki.

"Prezentācijas koncertu piedāvāsim digitālā vidē, vienlaikus apstiprinot tālākus darbības plānus gan kā ierakstu studijai, gan kamermūzikas koncertu norises vietai," norāda Jānis Ķirsis, piebilstot – ar "Auss" atklāšanu gan Latvijas akadēmiskās un džeza mūzikas saime, gan arī ārvalstu mākslinieki iegūs ļoti augstvērtīgu skaņu studiju un jaunu kamerzāli koncertiem un dažādiem projektiem. "Kultūrtelpa "Auss" ir jauna, ārkārtīgi perspektīva vieta Rīgā, Teikā, kur atrodas lielākā un modernākā skaņu ierakstu studija Baltijā un akustiski lielisku zāli, kas ir piemērota gan ierakstiem, gan kamermūzikas koncertiem," saka Ķirsis.

Jaunās kultūrtelpas 'Auss' atklāšanas koncerts. Ieraksts
Foto: Edijs Andersons

Kā uzsver Ķirsis, "mūsu misija ir pulcēt gan atzītus, izcilus mūziķus, gan arī jaunos, daudzsološos talantus, kuriem nepieciešams profesionāls atbalsts, lai taptu skaniski augstvērtīgs materiāls aģentiem un tālāk šos vārdus dzirdētu tālu ārpus Latvijas robežām. Mūsdienās ir svarīgi digitāli prezentēt un izplatīt akadēmisko un džeza mūziku, parādot, ka patiesi esam kultūras lielvalsts. Un tieši kultūrtelpas "Auss" telpas akustiskās īpašības ir tās, kuras lieliski palīdz atskaņot un ierakstīt šo mūziku īpaši augstvērtīgā veidā. Tieši tāpēc "Auss" atklāšanas koncertā piedalījās mākslinieki, ar kuriem pamatoti varam lepoties un kuru vārds izskan tālu pasaulē. Diemžēl līdz šim ir bijis ārkārtīgi maz iespēju ierakstīt mūziku augstvērtīgā un tieši akadēmiskajai un džeza mūzikai piemērotā studijā. Taču turpmāk šīs iespējas tiks krietni paplašinātas, kas viennozīmīgi dos tālākas priekšrocības gan pašmāju, gan lielajā pasaules mūzikas tirgū."

Vienlaikus kultūrtelpa "Auss" sadarbosies arī ar nodibinājumu "Fonds Līdzskaņa". "Fonds Līdzskaņa" ir pašu Latvijas mūziķu iniciēts un atbalstīts nodibinājums, kas izveidots, lai palīdzētu mūziķiem, kuri nonākuši grūtībās vai nelaimē. "Fondu Līdzskaņa" 2016. gadā dibinājusi Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Jānis Ķirsis saka: "Uzskatām arī par savu misiju sniegt palīdzīgu roku radošajiem cilvēkiem – mūziķiem, kuri nonākuši lielākās vai mazākās grūtībās un kuru dzīvē pašlaik iestājusies "melnā strīpa". Lielākā daļa mūziķu nesavtīgi un ar visu sirdi iesaistās Latvijas profesionālās mūzikas izaugsmē, un mūsu pienākums ir viņus atbalstīt tad, kad nepieciešama palīdzība, tāpēc ieņēmumus, kas radīsies no "Auss" darbības, vēlamies novirzīt "Fonda Līdzskaņa" uzsāktajiem palīdzības projektiem," norāda Jānis Ķirsis.

Tags

Kultūrtelpa Auss Kristīne Balanas Aleksandrs Antoņenko Jānis Ķirsis Raimonds Pauls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form