Piektdien, 19. jūlijā, ar pieciem izciliem koncertiem Latvijas Nacionālajā operā un Lielajā ģildē sāksies jaunais simfonisko orķestru mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala". Notikuma ieskaņai īpaši veidots jauniešu orķestris topošā diriģenta Artura Oskara Mitrevica vadībā ierakstīja īpašu videosveicienu festivāla viesiem "Mūzika ir mūsu dabā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Latvijas izcilāko mūziķu vārdi rotā pasaules nozīmīgāko koncertzāļu un operas skatuvju afišas. Mēs patiesi lepojamies ar viņiem un zinām, ka tā pirmssākumi ir Latvijas kultūrizglītības sistēma. Visa pamats ir plašais 120 mūzikas skolu un iestāžu tīkls, kurās mācās apmēram katrs 12 no Latvijas skolēniem. Fantastisks rādītājs valstij, kuras iedzīvotāju skaits ir nepilni divi miljoni! Mūsu videosveiciens ierakstīts ar lielu entuziasmu un prieku par to, ka Latvijā – zemē ar stiprām mūzikālajām tradīcijām - rodas jauns, spēcīgs festivāls, kura ietvaros pie mums brauc tik izcili mūziķi, bet mums topošajiem būs iespēja tos dzirdēt klātienē un gūt jaunus iespaidus un pieredzi!" stāsta diriģents Artūrs Oskars Mitrevics. Video sveiciens filmēts Rīgā – Kalnciema ielas kvartālā, AB Dambī, Rīgas Latviešu biedrības namā, Tallinas ielas kvartālā, Ķīpsalā u.c.

Video sveiciena ierakstā piedalījās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Emīla Dārziņa mūzikas skolas, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas un citu skolu audzēkņi - Andrejs Jegorovs, Gunārs Mūrnieks, Arta Lipora, Marta Madara Papāne, Marta Jurjāne, Dita Immermane, Sabīne Grase, Ilva Bāliņa, Kristīne Ungure, Agnese Eisaka, Annija Elizabete Meija, Madara Tupiņa, Klinta Kluce, Ruta Kuļikovska, Elīza Sestule, Alma Anete Miķelsone, Anna Katrīna Paukšēna, Jēkabs Bernāts, Laine Luīze Freidenberga, Elza Bleikša, Katrīna Ciniņa, Pauls Reinis, Arturs Perts, Katrīna Elīza Krastiņa, Daniels Sabanskis, Kārlis Rencis, Matīss Lektauers, Edgars Karpenskis-Allažs, Roberts Grīnbergs, Ojārs Vilerts, Rainers Vestmanis, Krišjānis Laizāns, Matīss Vikmanis, Uģis Upenieks.

Videosveiciena mākslinieciskie vadītāji ir Emīla Dārziņa mūzikas skolas un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas absolventi - Katrīna Ciniņa, Madara Tupiņa un Edgars Karpenskis-Allažs. Video sižetā skan Sergeja Prokofjeva baleta "Romeo un Džuljeta" fragments.

Jau ziņots, ka šī gada vasarā Latvijā notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls "Rīga Jūrmala" (turpmāk – RJMF), kura ietvaros Rīgā un Jūrmalā muzicēs tādi orķestri un pasaulslaveni diriģenti kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Izraēlas filharmoniskais orķestris un Zubins Meta, Londonas simfoniskais orķestris un Džanandrea Noseda un Krievijas Nacionālais orķestris un Mihails Pļetņovs, kā arī daudzi izcili izpildītājmākslinieki, kas Latvijā un Baltijas reģionā muzicēs pirmo reizi. Festivāls iekļauts vasaras festivālu Top 10 pēc britu laikraksta The Telegraph vērtējuma, kā arī ieguvis Eiropas festivālu asociācijas īpašo zīmi "EFFE Lable".

Festivāla atklāšanas sezona aptvers četras nedēļas nogales, sākot no 19. jūlija līdz 1. septembrim, koncertiem norisinoties Latvijas Nacionālajā Operā un Dzintaru koncertzālē. Vairāk par RJMF 2019 – festivāla mājaslapā.

Tags

Festivāls Rīga Jūrmala Jūrmala Latvijas Mūzikas akadēmija Latvijas Nacionālā opera Lielā ģilde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form