Piektdien, 29. oktobrī, projekts "Mesa" publicējis videoklipu pirms neilga laika izdotajai dziesmai "Tuvāk tev".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norāda mūziķa pārstāvji, video veidots gaišās nokrāsas, atgādinot, cik svarīgi esam viens otram un cik būtiski ir vienam otru atbalstīt.

"Šobrīd atkal esam atgriezušies sabiedrības noslēgtības posmā, kad liela daļa laika jāpavada izolācijā un šķirti vienam no otra. Tāpēc, lai šī dziesma kalpo kā atgādinājums par kopības svarīgumu, otra līdzcilvēka atbalstīšanu un dod iedvesmu spert kopīgus soļus un saredzēt kopīgus mērķus, " par dziesmu stāsta "Mesa" līderis Gatis Irbe.

Lai gan skatītāju vērtējumam tiek nodots vien trīs minūšu garš video stāstījums, tā veidošanas process bija krietni laikietilpīgs – katra lieta un priekšmets klipā tika pārvietots pa centimetram, lai iegūtu vēlamo gala rezultātu. Video tapis "stop motion" tehnikā, divu dienu laikā radot 1070 kadrus. Liels nopelns šajā procesā ir aktieriem - Druvim Anusānam un Anetei Klapkalnei, abi ir dejotāji un horeogrāfi. Fotografēja - Kristiāns Rukuts.

"Dziesma "Tuvāk Tev" ir apliecinājums šajā neparastajā Covid-19 laikā domāt par svarīgākajām lietām dzīvē. Tāpēc šajā video Gatis (Mesa) ir iejuties stāstnieka tēlā, kurš ieskatās sevī, meklējot dzīves svarīgākās atbildes. Rāmis ir simbolisks veidols stāstam, par ko ir dziesma. Tas paver brīnumainu pasauli, kura ir iespējama tikai tad, ja esi atradis īsto cilvēku. Tu vari paklupt, iekarot virsotnes, pacelties zvaigznēs - ja to dari divatā, tad tam ir īpaša nozīme. Un tieši tā, gluži kā ar tauriņu sajūtu vēderā mēs attēlojam pirmo stāsta daļu," par darbu pie klipa stāsta režisors Aldis Ozoliņš "Savukārt stāsta otrā daļa ir par dzīves "noenkurošanos" - ar apziņu par vēlmi veidot kopīgu nākotni un mesties dziļākās attiecību dzīlēs, lai atklātu īstās dzīves vērtības, kurām bez otra cilvēka līdzās nebūtu nozīmes."

Videoklipā redzamie aktieri ir Druvis Anusāns un Anete Klapkalne, Režija: Aldis Ozoliņš, Video kamera: Juris Pīlēns, "Stop motion": Kristiāns Rukuts, Māksla: Egija Rukute, Stils & Grims: Inese Kalve, Grims: Kristīne Čakare.

Projekts "Mesa" tika dibināts 2015. gada izskaņā un viens no Latvijas straumētākajiem mūzikas projektiem Latvijā. Tā galvenais izveidotājs ir Gatis Irbe, zināms ar skatuves vārdu Gacho. Līdz šim brīdim ir izdoti trīs studijas ieraksta albumi – "Mesa" (2016), "II" (2017) un pagājušajā gada - "M3SA". Visi albumi ir saņēmuši zelta un platīna ieraksta statusus. Savā daiļradē projekts pievēršas tēmām, kuras ir īstas, dzīvas un ilgtermiņā svarīgas.

Tags

Projekts Mesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form