Smagās mūzikas grupa "Skyforger" publisko videoklipu dziesmai "Nekas nav aizmirsts", kas ir mūziķu veltījums Latvijas simtgadei.

Klipa režisore Kristīne Neikena stāsta, ka video mērķis ir atgādināt, ka "nekas nav aizmirsts" Latvijas vēstures kontekstā, un tas klipā tiek parādīts caur smagajiem vēstures posmiem un cīņām, kas izkarotas. Skatītājam vēstījumu caur emocionālo prizmu izdzīvot palīdz galvenā varone – sieviete, kuras lomā iejūtās aktrise Maija Arvena. Viņa video laikā caur emocijām simboliski izstāsta Latvijas likteņgaitas – piedzimšanu, cerību, kritumus, sāpes, atdzimšanu un spēku, ko ataino caur Latvijas dabai raksturīgām vietām, vidi un notikumiem.

Grupas vokālists Pēteris Kvetkovskis saka: "Šo video Latvijas simtgadē gribam veltīt kā mūžīgu piemiņu visiem tiem cilvēkiem, kuru dzīves salauza neskaitāmie kari, kas gājuši pāri mūsu zemei, un tiem, kuri ziedoja savas dzīvības, lai nākamās paaudzes kādreiz beidzot varētu dzīvot brīvi un laimīgi neatkarīgā Latvijā. Vēsture mīl atminēties spilgtākās laikmeta personības, pat arī lielākos neģēļus, kamēr simtiem un tūkstošiem "parasto" cilvēku vārdi sen ir izdzēsti no atmiņām un nogrimuši vēstures dzīlēs nevienam nezināmi - par šiem cilvēkiem arī ir mūsu dziesma, viņu piemiņai!"

Klipa režisore – Kristīne Neikena, operatori – Mārtiņš Eglītis un Tomass Beķeris, māksla – Elza Bukuma un montāža – Mārtiņš Lazdāns.

Grupas dalībnieki saka īpašu paldies Aigaram Graubam, Laurim un Raitim Ābelem, Askoldam Saulītim un Viesturam Kairišam, kuru filmu fragmenti ir izmantoti videoklipā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

18. novembris Latvijai 100 Latvijas simtgade Skyforger
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form