Etno mūzikas grupa "Tautumeitas" vasaras iesākumā klausītājiem piedāvā savu jaunāko dziesmu "Mežā", kas tapusi sadarbībā ar zviedru producentu Povelu Olsonu (Povel Olsson). Līdz ar jauno skaņdarbu, "Tautumeitas" prezentē arī videoklipu šai dziesmai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mežā" ir pirmais grupas "Tautumeitas" singls, kas tapis sadarbojoties ar zviedru producentu Povelu Olsonu. Abpusēji veiksmīgas sadarbības rezultātā grupai ir izveidojies jauns skanējums, kurš ir iedvesmojis "Tautumeitas" arī uz vizuālām pārmaiņām.

"Dziesma vēsta par mežameitu, kas attapusies juceklīgā pilsētā, taču skaidri zina, ka viņai jānokļust atpakaļ dabā," atklāj dziesmas autore un videoklipa režisore Asnate Rancāne. "Videoklipa tematika nedaudz sasaucas ar kulta filmas "Bada spēles" motīviem, kur "Tautumeitas" jeb mežameitas pēc kāda neizprotama atgadījuma ir pamodušās pilsētas gruvešos un viņām ir tikai viens uzdevums: satikties un skriet atpakaļ vietu, kur viņas ir drošībā – mežu."

Videoklipā grupas "Tautumeitas" dalībnieces ir tērpušās modes dizaineres Romijas Štāles veidotajos futūristiski iespaidīgajos tērpos, kas piedod dziedātājām neierasti rebelīgu izskatu un attieksmi pret pilsētā notiekošo. Savukārt, kad "Tautumeitas" nokļūst mežā, viņas ir tērpušās iemīļotajos Ilzes Tigules un Alises Ķīnastas tērpos, kā arī mākslinieces Brigitas Strodas veidotajos kroņos.

Singla "Mežā" mūzikas autori ir grupas "Tautumeitas" dalībniece Asnate Rancāne un zviedrs Povels Olsons, kas Latvijā ir veiksmīgi sadarbojies ar grupu "Prāta Vētra". Videoklipa režisore ir Asnate Rancāne un tas tapis sadarbībā ar operatoru Pēteri Vīksnu. Horeogrāfiju veidojusi Alise Bokaldere.

Tags

Tautumeitas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form