Notiks Gido Kokaram un Dziesmu svētkiem veltīts kormūzikas koncerts
Foto: No LNKC arhīva

Latvijas Universitātes Lielajā aulā sestdien, 20. oktobrī, pulksten 17.00 notiks koncerts "Gido Kokara Dziesmusvētku mantojums – Noslēguma koncerts", kas būs skats uz Maestro veidoto šā koncerta ideālo programmu, portālu "Delfi" informē Dziesmu svētku biedrības pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta scenogrāfija veidota ar video projekcijām, kuru pamatā ir Gido Kokara radošā ceļa, meklējumu, iespaidu atspoguļojums, dokumentāli ieraksti.

Kā atgādina koncerta rīkotāji, pērn, ieskandinot Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkus, notika Maestro veidotais Dziesmu svētku Atklāšanas koncerts, kas guva ārkārtīgi lielu atsaucību gan no dalībnieku, gan koncerta apmeklētāju puses.

Maestro atstātajās piezīmēs četru gadu laikā tapusi izlolota, līdz "ideālam" izstrādāta dziesmu izlase. Ar nerimstošu enerģiju Gido Kokars veidojis Mežaparka estrādei piemērotu Dziesmu svētku Noslēguma koncerta programmu, pievēršot uzmanību vissmalkākajām detaļām un atstājot norādes par vēlamo atskaņotājmākslinieku sastāvu, muzikālā materiāla māksliniecisko interpretāciju u.c.

"Dziesmu svētki ir sakrāls rituāls, kas izdzīvojis un veidojies cauri laikiem," šo vienkāršo un ietilpīgo rindu rakstījis Gido Kokars, kurš pats iemieso Dziesmu svētkus, to tradīciju, vēsturi un ilgtspēju. 1938. gadā, pēdējos pirmās brīvvalsts svētkos bijis dziedātājs tenoru grupā, 1948.gadā jau diriģenta godā, izejot cauri laikmeta griežiem līdz pat šodienai. Viņa cienījamais vecums, gaišā galva un nebeidzamā mīlestība pret dziesmu un Dziesmu svētkiem, uzticēšanās mūsu profesionālai varēšanai ir motivācija īstenot šo koncertu.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents – Ints Teterovskis, režisors – Juris Jonelis, koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Koncertā piedalīsies jauniešu koris "Balsis", "Jasmīnas koris", Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, diriģenti Agita Ikauniece-Rimšēviča, Uldis Kokars un Guntis Kumačevs, solisti Kristīne Gailīte, Viktorija Pakalniece, saksofonu kvartets "N[ex]t Move" un citi.

Ieeja koncertā bez maksas.

Tags

Dziesmu svētki Gido Kokars Ints Teterovskis Kristīne Gailīte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form