Notiks latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls 'Upītes Uobeļduorzs'
Foto: Publicitātes foto

Jau 18. reizi 21. septembrī Viļakas novada Upītē notiks vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls "Upītes Uobeļduorzs", kuru šogad vadīs komiķis Jānis Skutelis, bet tajā piedalīsies gan latgaliešu mūziķi, gan literāti, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Upītes Uobeļduorzs" ir vienīgais festivāls, kas nemainīgi katru gadu pulcē latgaliešu literātus un mūziķus, iepazīstinot gan ar jauniem vārdiem latgaliešu kultūrā, gan aicinot latgaliešu mūziku un literatūru atklāt ikvienam interesentam. Neiztrūkstoša festivāla tradīcija ir arī kāds īpašais viesis – festivālā viesojies gan mūziķis Renārs Kaupers, gan aktrise Zane Jančevska, gan dziesminieks Kārlis Kazāks, grupa "Inokentijs Mārpls", "Gain Fast" un citi viesi. Šogad festivāla vadīšana uzticēta komiķim Jānim Skutelim, kurš pats arī ir no Latgales, bet īpašo viesu godā būs grupa "Linga".

Pilngadības festivālā "Upītes Uobeļduorzs" 21. septembrī šoreiz uzstāsies mūziķi un grupas: "Dabasu Durovys", folkloras kopa "Upīte", "Gandreiž 10nīkā", "Trešīs Ņutona lykums", Vinsents Kūkojs, "Unknown Artist", "Kei-Rei", "Žvūrgzdyni", Rihards Krilovs, Saļņovas kapela un Santa Savicka-Drozdova, bet literāri priecēs Mārīte Slišāne, Ligija Purinaša, Karonhisake, Mārīte Bikovska, Ilze Sperga, Ineta Atpile-Jugane, Līvija Liepdruviete, Anna Rancāne un Dagneja.

Mīlas dzejas un dziesmu festivāla "Upītes Uobeļduorzs" pirmsākumi meklējami 2002. gadā, un tas ir vecākais līdz šim pastāvošais latgaliešu festivāls pasaulē. Pasākuma idejas autors ir latgaliešu literāts, novadpētnieks Antons Slišāns, kurš savulaik iedomājās izveidot savdabīgu dzejas dienām veltītu festivālu, lai popularizētu un saglabātu latgaliešu valodu. Šobrīd festivāla organizēšanu turpina Antona dēls Andris Slišāns ar ģimeni, saglabājot festivālu kā ikgadēju latgaliešu satikšanās reizi, kurā skan latgaliešu valoda. Pirms diviem gadiem tapa arī jauna festivāla "Upītes Uobeļduorzs" himnas versija, kuras ierakstā piedalījās vairāki Latvijā populāri mūziķi – Māra Upmane-Holšteine, Renārs Kaupers, Kaspars Zlidnis, Guntis Rasims, Kristaps Rasims, Guntra Kuzmina-Jukna un Arnis Slobožaņins.


Atskatoties uz aizvadītajiem nu jau astoņpadsmit festivāla gadiem, "Upītes Uobeļduorzs" rīkotājs Andris Slišāns saka: "Verūtīs iz "Upītes Uobeļduorza" 18 godim, ir paspiejuse izaugt paaudze, kas cytuoži navar īsadūmuot septembri bez festivala, bez dzejas i dzīsmem latgaliski. Prīcej, ka dzejnīka Ontona Slišāna izsapņuotais sapyns ir dzeivs, aug lyls i šūgod palīk "pīaudzs". Kotru godu kuods breinums nūteik i mest tū breinumu rodam."

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla ieejas biļetes būs nopērkamas uz vietas pirms notikuma 21. septembrī, sākums 19.00.

Tags

Anna Rancāne Dabasu Durovys grupa Linga Latgale
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form