Paaudzes rupors un antizvaigzne – Kurtam Kobeinam 50
Foto: Vida Press

Mazā Eberdīna Vašingtonas štatā mūsdienās iebraucējus, tūristus un savējos uz pilsētas robežas sveic ar vārdiem "Come As You Are". Zinātājiem nav lieki jāskaidro – tā ir viena no populārākajām grupas "Nirvana" dziesmām, bet grupas līderis un radītājs Kurts Kobeins šīs pilsētiņas slimnīcā nāca pasaulē tieši pirms 50 gadiem – 1967. gada 20. februārī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Toreiz visticamāk ne viņa tēvs Dons, ne māte Vendija neiedomājās, ka jaundzimušais kļūs par desmitgades ruporu, par antizvaigzni, kas visu darīja nepareizi, bet tas izrādījās tieši tas, kas vajadzīgs. Galu galā jaundzimušajam bija lemts kļūt par 90. gadu rokmūzikas reformatoru, pārvērst savu paaudzi, ietekmēt nākamās un ne tikai. "Nirvana" nereti tiek saukta arī par "pēdējo lielo rokgrupu", kas izmainīja industriju, izmēza no MTV elektrokrāsu minikleitas, pēdējos disko spīguļus un pēc matu lakas smirdošus rokerus. Šaubu, nolieguma un cinisma pilnās dziesmas blieza pa miljoniem jauniešu sirdīm, turklāt, dīvainā kārtā, palīdzēja.

Droši vien svētajā mirklī mazā Kurta vecāki arī nedomāja, ka viņam 50 nebūs nekad un viņš būs viens no bēdīgi slavenā rokmūzikas "Kluba 27". 1994. gada 5. aprīlī Kobeins uzrakstīja atvadu zīmīti savam bērnības iedomu draugam Bodam (Boddah) un aizgāja no šīs dzīves pats, nošaujoties.

Pieminot Kurtu Kobeinu, piedāvājam pāris idejas, ko izlasīt, noklausīties vai noskatīties, viņa 50. dzimšanas dienā.

Tags

Nirvana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form