Pēterbaznīcā būs Otrās Adventes koncerts 'Ziemassvētku nakts mūzika'
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Sv. Pētera baznīcā Otrajā Adventē, 8. decembrī, notiks klasicisma mūzikas Ziemassvētku programma, portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji.

Koncertā piedalīsies: soprāns Jolanta Strikaite-Lapiņa, mecosoprāns Andžella Goba, bass Viesturs Vītols, klarnešu trio – Pēteris Eduards Kalniņš, Rolands Arnis un Jānis Ansons, kā arī pianiste Helēna Kundrāta.

"Nakts ir bijusi iedvesmas avots daudziem komponistiem, dzejniekiem, gleznotājiem, un Ziemassvētku nakts noteikti ir gada brīnumainākā un gaišākā nakts. Sešas Volfganga Amadeja Mocarta noktirnes ar slavenā itāļu dzejnieka Pjetro Metastazio dzeju izceļas ar īpašu muzikālu eleganci un izsmalcinātību, liegi aijājošā melodija ir ļoti tipiska klasicisma laika mūzikai. Šīs mazās kamermūzikas miniatūras, kas veido sešas romantiskas glezniņas, ir saistītas ar Mocartam ļoti dārgo Fon Žakēnu ģimeni, pie kuras Vīnē katru trešdienu pulcējās mūzikas mīļotāji. Koncertā skanēs arī Volfganga Amadeja Mocarta, Johana Sebastiana Baha ārijas un ansambļi, kā arī Mocarta Divertisments Nr. 1, kas oriģinālā rakstīts trīs basethorniem. Komponists ļoti mīlēja basethorna silto, harizmātisko skanējumu. Koncerta izskaņā būs iespēja dzirdēt tautā iemīļotas Ziemassvētku dziesmas Viļņa Kundrāta aranžijās, kas veidotas īpaši šī koncerta sastāvam," raksta koncerta rīkotāji.

Biļetes iepriekšpārdošanā būs pieejamas Rīgas Sv. Pētera baznīcas kasē no 1. decembra.

Tags

Jolanta Strikaite Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form