Pianisma zvaigzne Likā Debargs un ‘Kremerata Baltica’ uzstāsies Dzintaru koncertzālē
Foto: Publicitātes foto

6. martā atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē satiksies izcilas klasiskās mūzikas personības – pianists Likā Debargs un pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera kamerorķestris “Kremerata Baltica”, portālu "Delfi" informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likā Debargs mūzikas pasaulē tiek uzskatīts par pianisma sensāciju. Viņš ir 15. Starptautiskā Čaikovska konkursa laureāts, kā arī Maskavas mūzikas kritiķu asociācijas balvas ieguvējs. Klavierspēli viņš sācis mācīties 11 gadu vecumā, taču kļūt par profesionālu mūziķi nolēma tikai 20 gadu vecumā. Pašlaik Debargs koncertē visā pasaulē un ir kamerorķestra "Kremerata Baltica" rezidējošais viesmākslinieks.

Sācis nodarboties ar mūziku 11 gadu vecumā, bet 15 gadu vecumā to pametis, 19 gados atgriezies pie klavierspēles un iestājies konservatorijā. Pēdējos gados sniedzis simtiem koncertu un ierakstījis vairākus solo albumus mūzikas izdevniecībā "Sony Classical". Pēc piedalīšanās 15. Čaikovska konkursā 2015. gadā par viņu runāja daudzi, turklāt uzskatīja par konkursa īsteno uzvarētāju. Mūziķa unikālais talants, viņa radošā brīvība, interpretāciju neatkārtojamais svaigums, spēja uzburt neparasti spilgtus tēlus un izteikt komponista domu smalkākās nianses pārsteidza un saviļņoja gan klausītājus, gan kritiķus. Prestižā aģentūra CAMI (Columbia Artists Management Inc.) nekavējoties noslēdza ar Likā Debargu līgumu, un viņam sākās spoža un intensīva pasaules karjera – pēc Čaikovska konkursa viņš uzstājās Krievijā, Itālijā, Apvienotajā Karalistē, Kanādā, ASV, Čīlē. Pianists muzicē gan solo, gan kopā ar ievērojamākajiem orķestriem un tādiem diriģentiem kā Valerijs Gergijevs, Vladimirs Fedosejevs, Vladimirs Jurovskis un Andrejs Boreiko.

Koncertā skanēs trīs dažādi 20. gadsimta poļu komponistu rokraksti. Kšištofs Pendereckis ir dzīvais poļu klasiķis un viens no slavenākajiem mūslaiku komponistiem pasaulē. Viņa mūzikas pamatā ir izsāpēts un nepastarpināts vēstījums. Kā apokalipse ar apskaidrības staru. Čakona stīgām no Penderecka Poļu rekviēma ir veltījums pāvestam Jānim Pāvilam II, kurš devās mūžībā 2005. gadā.

Milošs Magins bija 20. gadsimta poļu pianists un atzīts Šopēna mūzikas interprets ar prāvu skaņdarbu mantojumu. Lai gan pasaulē viņa mūzika ir mazināma, Magins uzskatāms par izcilu 20. gadsimta komponistu. Emocionāli nospriegots ir Magina Trešais Koncerts klavierēm, kura mūzika nemitīgi tiecas sasniegt gaismas klātbūtni brīdinošā tumsas pasaulē.

Apjomīgais Mečislava Veinberga Klavieru kvintets ir kā sava laikmeta balss, kas vēršas pie klausītājiem ar neoklasicistisku skaidrību un nelokāmu spēku. Īstena kamermūzikas pērle, kuras bagātajā noskaņu gammā ir vijīgs smalkums, izteiksmīgs piesātinājums un emociju tiešums.

Kamerorķestris “Kremerata Baltica” bija izcilā vijolnieka Gidona Krēmera 50. dzimšanas dienas dāvana sev. Tas ir veids, kā nodot savu gudrību jaunajiem mūziķiem un, ne kompromitējot mākslinieciskos un profesionālos standartus, iedvesmo veicināt muzikālo izaugsmi Baltijas reģionā. 1997. gadā leģendārais Austrijas Lokenhausas Kamermūzikas festivāls bija pirmais liecinieks mazai revolūcijai: labi pazīstamais, izcilais vijolnieks pasauli iepazīstināja ar pavisam jaunu orķestri — kamerorķestri “Kremerata Baltica”, kā sastāvā ietilpa mūziķi no Baltijas valstīm: Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Ar savu bagātīgo skanējumu, enerģētisko un prieka pilno spēlēšanu orķestris iekaroja izsmalcinātās publikas sirdis un ienesa festivālā pavisam cita veida dzīvību. Savā pastāvēšanas laikā šī talantīgo mūziķu grupa ir attīstījusies par vienu no labākajiem starptautiskajiem kamerorķestriem pasaulē, un nodrošinājusi sev izcilu reputāciju, regulāri uzstājoties pasaules nozīmīgākajās koncertzālēs ar izcilākajiem mūziķiem.

Tags

Dzintaru koncertzāle
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form